Новий пакет військової допомоги США в разі його успішного прийняття оплатить поставки Україні на 5 місяців вперед

Новий пакет військової допомоги США в разі його успішного прийняття оплатить поставки Україні на 5 місяців вперед

США хочуть надати Україні озброєння, яке не потребує довгої підготовки

This text is also available in English
Новий пакет військової допомоги США в разі його успішного прийняття оплатить поставки Україні на 5 місяців вперед
фото DR

Прес-секретар Міноборони США Джон Кірбі сказав, що допоміжний пакет військової допомоги, запит про який Білий дім відправив Конгресу, оплатить військові поставки Україні на 5 місяців вперед, передає Голос Америки.

Але спочатку новий пакет американської допомоги Україні розміром у $33 млрд повинен бути прийнятий Конгресом і набути чинності закону. Про це Кірбі заявив на брифінгу.

«Як зазначив президент Байден, у разі швидкого затвердження Конгресом цей пакет допомоги може бути реалізований протягом найближчих п'яти місяців, – навів слова глави Білого дому Джон Кірбі, – Як тільки Конгрес його затвердить, ми цілком можемо вмістити його у рамки нинішнього фінансового року (який закінчується 30 вересня)».

«Експерти з Пентагону, – додав Кірбі, – вже з'ясовують в української сторони, які [види озброєнь] їм потрібні в першу чергу”.

«Що ми намагаємося зробити, – пояснив прес-секретар Міноборони, – це надати їм системи, які вони можуть поставити на озброєння протягом, скажімо, тижня, тобто це будуть необов'язково новітні системи, а скоріше ті, які близькі до таких систем,  з якими вони (українці) вже знайомі та які не вимагатимуть значного періоду тренування. Ось на цьому ми зараз фокусуємося”, – пояснив Кірбі.

“Ми не хочемо турбувати їх довгою, складною підготовкою, яка потребує участі значної кількості особового складу, оскільки вони перебувають у стані активних бойових дій і щодня зазнають втрат на полі бою», – додав він.

Представник Пентагону наголосив на свавіллі й жорстокості, які повсюдно творять в Україні російські солдати.

«Дуже важко дивитися на те, що путін робить в Україні, що роблять його війська, і при цьому думати, що будь-яка морально зріла людина могла б таке виправдати, – наголосив Джон Кірбі. – Важко сприймати цю, давайте називати речі своїми іменами, путінську маячню про те, що в Україні є нацизм і в тому, що треба захищати росіян в Україні, тоді як нікому, нікому з них Україна нічим не загрожувала».

Про постачання яких саме озброєнь йдеться, поки що не уточнюється, але авторитетне видання Forbes наводить у приклад, що Армія США має надлишок 155-міліметрових самохідних артилерійських установок M-109 «Паладін»: вони цілком можуть бути поставлені Збройним силам України, які вже почали переходити з колишніх радянських стандартів на ті, що прийняті в країнах НАТО.

Нагадаємо, прес-секретар Пентагону не стримав емоцій, коментуючи дії путіна в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло