Окупанти відправляють маріупольців, які не пройшли фільтрацію, до виправної колонії або до катівні «Ізоляція»

Окупанти відправляють маріупольців, які не пройшли фільтрацію, до виправної колонії або до катівні «Ізоляція»

Усіх, хто не проходить фільтрацію, вважають «неблагонадійними»

Окупанти відправляють маріупольців, які не пройшли фільтрацію, до виправної колонії або до катівні «Ізоляція»
Фото: Pexels

Що сталося. Російські окупанти відправляють жителів Маріуполя, які не пройшли так звану «фільтрацію» до виправної колонії на Донеччині або до катівні «Ізоляція».

Джерело. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у своєму телеграм-каналі.

Деталі. Він зазначив, що усіх, хто не проходить фільтрацію, визнають «неблагонадійними» та відправляють на окуповані території – до виправної колонії №52 у селищі Оленівка на Донеччині або у тюрму «Ізоляція» у Донецьку.

Андрющенко каже, колонія в Оленівці призначена для тих, хто не проходить службу у лавах ЗСУ, Нацгвардії тощо. Там утримують рідних військових, колишніх правоохоронців, активістів, журналістів та людей, які викликали підозру.
Мінімальний строк ув'язнення – 36 діб. Саме стільки часу окупанти відводять на так звану фільтрацію, тому навряд визнаватимуть незаконні утримання ув'язненням.

За словами Андрющенка, приміщення переповнені – у колонію перебувають щонайменше 3 тисячі людей, хоча ліміт приміщення – 850 людей. Загальна площа колонії: 14,3 метра квадратних, житлова зона складає 7 тисяч метрів квадратних. Серед затриманих переважно жителі Маріуполя та Маріупольського району.

Затриманих допитують, примушують до співпраці, застосовують щодо них тортури, погрожують стратити. Декого, за словами Андрющенка, відпускають через 36 діб, але змушують підписати якісь папери, ймовірно, про співпрацю. Є випадки зникнення людей після допитів. Також є чутки про переведення людей «до більш жорстокої тюрми», ймовірно, до «Ізоляції».

Бекграунд. Нагадаємо, російські окупанти у тимчасово окупованій Новій Каховці на Херсонщині влаштували катівню.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло