США розробили вказівки щодо обмеження обміну розвідданими

США розробили вказівки щодо обмеження обміну розвідданими

Мета – уникнути посилення напруженості між Вашингтоном і Москвою

Этот материал также доступен на русском языке
США розробили вказівки щодо обмеження обміну розвідданими
Фото: washingtonpost.com

Що сталося. США розробили вказівки щодо обміну розвідданими з Україною.

Джерело. Про це повідомляє The Washington Post.

Докладно. Інформація про місцезнаходження та переміщення російських військ надходить в Україну в режимі реального часу та включає супутникові знімки та звіти, зібрані з конфіденційних джерел у США, за словами американських та українських офіційних осіб, які на умовах анонімності описали співпрацю.

Але чиновники США мають обмежений контроль над тим, як українські військові використовують військову техніку та розвідку. Це ризикує спровокувати Кремль на відповідь Сполученим Штатам та їхнім союзникам і посилює загрозу прямого конфлікту між двома ядерними державами, зазначає The Washington Post.

Тому США розробили вказівки щодо обміну розвідданими з Україною, щоб уникнути зростання напруженості у відносинах з Росією.

Внутрішня інструкція для співробітників розвідки накладає заборону на два типи інформації.

По-перше це обмін розвідданими щодо будь-якої інформації, яка допомогла б Україні атакувати російські об'єкти за її межами.

Мета заборони – США мають утриматися від участі в можливих атаках, які «Україна може здійснити всередині Росії».

Зараз співпраця між Києвом і Вашингтоном щодо розвіданих містить інформацію про місцезнаходження й переміщення російських військ, яку Україна отримує «у режимі реального часу», супутникові знімки та звіти, зібрані з конфіденційних американських джерел.

По-друге, США тепер не зможуть надавати детальну інформацію, яка допомогла б Україні ліквідувати членів російського військового керівництва вищого рангу, зокрема начальника генштабу рф Валерія Герасимова і міністра оборони Сергія Шойгу.

Однак ця заборона не поширюється на російських генералів. Водночас, за словами американського високопоставленого чиновника, уряд США вирішив не надавати інформацію про їхнє місцезнаходження в Україні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло