Колишній посол Китаю в Україні розповів про ознаки поразки росії
Слова дипломата відрізняються від головної лінії китайської влади

Колишній посол Китаю в Україні, а тепер заступник генсека Шанхайської організації співпраці Гао Юйшен засудив російське вторгнення в Україну та передбачив поразку росії, передає The Washington Post.
Заява із засудженням позиції росії прозвучала на семінарі Академії суспільних наук КНР. Слова Гао процитувало гонконгське видання Phoenix, пізніше замітку було видалено, але залишилося в кеші Google.
За словами дипломата, дії росії ведуть до військової поразки, а також економічних та дипломатичних провалів.
«Слова про відродження чи оживання росії під керівництвом путіна неспроможні, це взагалі не відповідає дійсності. Провал російського бліцкригу, нездатність досягти швидкого результату вказує на початок поразки росії», – сказав Гао.
Колишній посол також зазначив, що прагнення путіна домінувати на території колишнього СРСР призвело до того, що росія «неодноразово зазіхала на чужі території та суверенітет» і назвав це «найбільшою загрозою» безпеці та стабільності в Євразії.
Виступ Гао – рідкісний приклад відступу від офіційної позиції Пекіна, який відмовляється від публічної критики росії та покладає основну відповідальність за початок війни на США та НАТО, пише The Washington Post.
Як повідомлялося, китайський лідер Сі Цзіньпін у розмові з Макроном висловив свою повагу до територіальної цілісності та суверенітету України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].