Запчастини в росії подорожчали в середньому на 30%

Запчастини в росії подорожчали в середньому на 30%

Дозволений урядом рф «паралельний імпорт» ситуацію поки що не поліпшив

Запчастини в росії подорожчали в середньому на 30%
Фото: polonaise

Що сталося. Автозапчастини в росії подорожчали в середньому на 30% із лютого, коли російські війська вторглися в Україну.

Джерело. Про це повідомляє «Коммерсант».

Докладно. Запчастини для кузовного ремонту за підсумками квітня подорожчали в середньому на 31%, порівняно з лютим. Зокрема, передні бампери подорожчали на 34%, передні двері – на 30%, скло – на 26%.

За словами співрозмовників «Комерсанта», «запаси комплектуючих на складах тануть». При цьому, якщо для старих моделей є неоригінальні кузовні частини, спостерігається їх гострий дефіцит для нових і унікальних моделей. Складнощі також є з електронними блоками керування; краще ситуація з такими запчастинами, як фільтри, колодки та диски, і з деталями підвіски.

Серед основних причин дефіциту запчастин – волатильність валют та логістичні проблеми: брак контейнерів для морських перевезень і збої в маршрутах. Дозволений урядом «паралельний імпорт» ситуацію із запчастинами поки що не поліпшив.

Дефіцит деяких запчастин спостерігався ще в період пандемії, але ситуація істотно погіршилася після початку військових дій в Україні. Санкції ЄС торкнулися запчастин, а єдиним доступним шляхом доставки з Азії залишилася залізниця. На цьому тлі стало неможливим як доставити комплектуючі на конвеєри автозаводів до РФ, так і забезпечити сервісні роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло