50 мільйонів людей зіткнуться з голодом у найближчі місяці через розв’язану росією війну – Бербок

50 мільйонів людей зіткнуться з голодом у найближчі місяці через розв’язану росією війну – Бербок

Канада готова відправити свої судна на допомогу в транспортуванні, якщо воно стане можливим

50 мільйонів людей зіткнуться з голодом у найближчі місяці через розв’язану росією війну – Бербок
фото Kay Nietfeld/AFP/Getty Images

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що через розв’язану росією війну в Україні десятки мільйонів людей зіштовхнуться з голодом.

Україна робить великий внесок у світові запаси продовольства, експортуючи значну кількість олії, кукурудзи та пшениці.

Але ці поставки зараз заблоковані через вторгнення росії.

Виступаючи після саміту G7 у Німеччині, пані Бербок сказала, що до 50 млн людей, особливо у країнах Африки та Близького Сходу, зіткнуться з голодом у найближчі кілька місяців.

У груповій заяві міністрів закордонних справ G7 йдеться: «Агресивна війна росії призвела до однієї з найсерйозніших продовольчої та енергетичної криз у новітній історії, яка тепер загрожує найвразливішим людям у всьому світі».

«Ми сповнені рішучості прискорити скоординовані дії для збереження глобальної продовольчої безпеки та підтримувати у цьому відношенні наших найвразливіших партнерів», – наголосила Бербок.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі заявила, що готова направити судна до європейських портів для перевезення зерна, якщо постачання з України буде можливим.

«Нам потрібно переконатися, що це зерно вирушає у світ, – сказала вона журналістам. – Інакше мільйони людей зіткнуться з голодом».

Тим часом Індія запроваджує заборону на експорт пшениці через різке зростання світових цін. Індія мала заповнити нішу на ринку, спустошену через війну. Але через це рішення світу загрожує продовольча криза небачених розмірів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло