ЄС сподівається найближчими днями досягти консенсусу з Угорщиною з питання ембарго нафтопродуктів – El Pais

ЄС сподівається найближчими днями досягти консенсусу з Угорщиною з питання ембарго нафтопродуктів – El Pais

Єврокомісія веде перемовини з урядом Віктора Орбана

ЄС сподівається найближчими днями досягти консенсусу з Угорщиною з питання ембарго нафтопродуктів – El Pais
Віктор Орбан.
Фото: elpais.com

Що сталося. Європейський Союз сподівається найближчими днями досягти консенсусу з Угорщиною з питання ембарго нафтопродуктів, щоб схвалити шостий пакет санкцій проти росії.

Джерело. Про це пише El Pais.

Докладно. Єврокомісія веде перемовини з урядом Віктора Орбана щодо інвестиційної програми ЄС, яка допоможе послабити залежність країни від російської нафти.

За даними джерел видання, план супроводжуватиметься перехідним періодом для припинення імпорту російської нафти в деякі країни – партнери ЄС. Цей період передбачається використати для будівництва нової інфраструктури. Ці джерела також впевнені, що вірогідна угода між Брюсселем і Будапештом дозволить затвердити санкції на цьому або наступного тижня.

Міністри закордонних справ ЄС, що зустрічаються 16 травня у Брюсселі, обговорять вето Угорщини, хоча, за словами дипломатичних джерел, шансів на його подолання немає.

Проте Брюссель упевнений, що підтримка Орбаном санкцій буде забезпечена в короткостроковій перспективі завдяки багатомільйонним зобов'язанням з європейських інвестицій в енергетичну безпеку Угорщини.

Джерела в ЄС сподіваються, що угода піде за схваленням в середу оновленого Плану ЄС щодо швидкого зниження залежності від вуглеводнів, який отримав назву REPowerEU.

У проєкті документа, пропонується частково перенаправити численні статті бюджету ЄС, зокрема фонди згуртування і спільної сільськогосподарської політики, на проєкти з відновлюваної енергії, енергоефективності та розподільної інфраструктури.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Угорщина озвучила суму, за яку погодиться на нафтове ембарго для росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло