Заарештували активи кіпрських компаній російського олігарха Фрідмана на понад 12 млрд грн

Заарештували активи кіпрських компаній російського олігарха Фрідмана на понад 12 млрд грн

Йдеться про цінні папери кіпрських компаній афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в «Альфа-банку»

Заарештували активи кіпрських компаній російського олігарха Фрідмана на понад 12 млрд грн
Михайло Фрідман
Фото: пресслужба YES

Стало відомо, що арештували активи кіпрських компаній російського олігарха Михайла Фрідмана в «Альфа-банку» на суму понад 12,4 млрд грн.

Джерело. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, а також Генпрокурор Ірина Венедіктова у фейсбуці.

Деталі. За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 12,4 млрд грн. Це цінні папери, які знаходилися на рахунках банку.

«Рух коштів у російському напрямку почався за кілька тижнів до війни і активізувався з початком повномасштабного вторгнення. Фрідман і підконтрольні йому бізнесмени використали банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів», – повідомила Генпрокурор.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого службовими особами приватної банківської установи, здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

Раніше за клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора були арештовані 469 млн грн коштів з рахунків у «Альфа-банку», які вже готувались до виведення в росію.

Бекграунд. Нагадаємо, що в португальському регіоні Алгарві заарештовано будинок російського олігарха Романа Абрамовича вартістю 10 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло