Україна надіслала повідомлення родичам 300 загиблих російських солдатів, чиї тіла не забирають

Україна надіслала повідомлення родичам 300 загиблих російських солдатів, чиї тіла не забирають

У відповідь відправники часто отримують погрози

Україна надіслала повідомлення родичам 300 загиблих російських солдатів, чиї тіла не забирають
фото Reuters

Українська влада впізнає загиблих російських солдатів, тіла яких залишилися на території країни, та повідомляє про смерть їхнім сім'ям, розповів CNN міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За словами Федорова, міністерство, яке він очолює, займається ідентифікацією загиблих і опрацювало вже 300 випадків. 

Для ідентифікації використовуються програми, засновані на технології розпізнавання облич, які шукають облікові записи в соцмережах по фотографії. 

Після ідентифікації співробітники відомства пишуть повідомлення сім'ям та друзям загиблих.

Одна з цілей міністерства, як каже Федоров, полягає в тому, щоб показати людям, що в Україні йде реальна війна, в якій росія не така успішна, як це представляє пропаганда, і що на війні гинуть російські солдати.

І друга – дати сім'ям можливість забрати тіла своїх близьких із України, додає він.

Федоров розповідає, що 80% відповідей, які вони отримують від родичів, містять погрози. Росіяни пишуть, що самі приїдуть в Україну, щоби вбити авторів повідомлень. Але 20%, за словами міністра, «розуміють, що відбувається», дякують та повідомляють, що готові забрати тіла.

Ті ж технології використовуються для ідентифікації російських солдатів, яких обвинувачують у військових злочинах.

Про вагони-рефрижератори, що стоять під Києвом, у яких зберігаються тіла вбитих російських військових, вперше розповів у своєму репортажі телеканал «Аль-Джазіра», а пізніше Reuters оцінив кількість тіл у складах під Києвом у «кілька сотень» і уточнив, що такі ж склади стоять і в інших регіонах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло