Greenpeace намагалися заблокувати танкер із російським паливом від входу в британський порт

Greenpeace намагалися заблокувати танкер із російським паливом від входу в британський порт

Однак поліція арештувала протестувальників

Greenpeace намагалися заблокувати танкер із російським паливом від входу в британський порт
фото Ole Berg-Rusten/NTB/AFP/Getty Images

Протестувальники Greenpeace заблокували вхід танкера в порт на півдні Англії через вантаж російського палива, однак з боку уряду Великої Британії їх дії викликали засудження, пише Sky News.

Під час акції протесту 12 активістів зайняли в неділю ввечері пристань на території Темзи компанії Navigator Terminals в Ессексі, де мав розвантажитися танкер для нафтопродуктів Andromeda під грецьким прапором.

Британія та ЄС заборонили суднам під російським прапором заходити до своїх портів (крім гуманітарних вантажів).

Британія пообіцяла поступово відмовитися від імпорту російської нафти до кінця року, а це означає, що судна під іноземним прапором, які перевозять російські вантажі, поки що можуть заходити до портів.

«Міністри скасували заборону на імпорт російської нафти до кінця року, незважаючи на сильну громадську підтримку», – заявила Джорджія Уітакер, учасник Greenpeace Великої Британії.

Представник британського уряду заявив: «Підривним діям Greenpeace немає абсолютно ніякого виправдання, вони абсолютно неприйнятні».

Поліція Ессекса заарештувала 15 осіб, всі вони залишаються під вартою.

«Поліція не проти протесту, але ми повинні втручатися там, де є ризик для життя або є підозра, що закони порушуються», – заявила поліція.

Як повідомлялося, станом на кінець квітня з початку вторгнення росії в Україну до Британії було імпортовано 2 млн барелів російської нафти, заявили в GreenPeace.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло