Український експорт у березні обвалився на 58% у порівнянні з лютим

Український експорт у березні обвалився на 58% у порівнянні з лютим

Найбільшу частку експорту становили мінеральні продукти, зернові та чорні метали – 13,4%

Український експорт у березні обвалився на 58% у порівнянні з лютим
Фото: depositphotos.com

Що сталося. У березні цього року український експорт впав на 57,9% проти лютого. Станом на березень Україна експортувала продукції на $2,7 млрд.

Джерело. Про це повідомляє Державна служба статистики.

Деталі. У березні найбільшу частку в українському експорті становили мінеральні продукти – 20,1% загального експорту, продукція рослинного походження, насамперед зернові – 18,8%, та чорні метали – 13,4%.

У I кварталі цього року експорт товарів зріс на 2,9% – до $14,1 млрд у річному вимірі, а імпорт склав $14,13 млрд (на 5,6% менше у порівнянні з минулим роком). Таким чином, негативне сальдо становило $31,6 млн.

Ці цифри стали можливими завдяки суттєвому підвищенню показників січня та лютого, які відірвалися від результатів минулого року, коли пандемія стримувала міжнародну торгівлю.

Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у березні було позитивним і становило $819,4 млн. У лютому сальдо було негативним – $969 млн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що через ускладнення логістичних ланцюжків через війну, чорноморські порти залишаються вигідним шляхом для експорту українського зерна. Український зерновий експорт не має жодних альтернатив, окрім портів – причому чорноморських, оскільки аналогічну за потужністю морську інфраструктуру знайти в найближчому оточенні складно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло