Уряд звільнив деяких орендарів від орендної плати до кінця 2022 року

Уряд звільнив деяких орендарів від орендної плати до кінця 2022 року

Договори оренди майна, строк дії яких завершується у період воєнного стану, продовжили на період дії воєнного стану та чотири місяці після його припинення

Уряд звільнив деяких орендарів від орендної плати до кінця 2022 року
Фото: pexels.com

Стало відомо, що деяких орендарів звільнили до кінця 2022 року від орендної плати за договорами оренди державного і комунального майна, чинними на 24 лютого 2022 року.

Джерело. Про це повідомляє Верховна Рада.

Деталі. Йдеться про наступних орендарів:

  • фізичних осіб та Фізичних осіб-підприємців (ФОП), які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану; 
  • які використовують майно, розташоване в адміністративно-територіальних одиницях, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану.

Також до 30 вересня 2022 року звільнено від орендної плати орендарів, які використовують державне майно:

  • на територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей і міста Києва;
  • в закладах культури й освіти, якщо об'єкт оренди було передано в оренду на погодинній основі.

Крім того, до 30 травня 2022 року звільнено від орендної плати орендарів, які використовують державне майно на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської, Одеської областей.

Зазначається, що продовжили дію договорів оренди державного та комунального майна, строк дії яких завершується у період дії воєнного стану, на період дії воєнного стану та чотири місяці з дати його припинення чи скасування тощо.

Бекграунд. Нагадаємо, що ФОПи також можуть пригнати автомобіль на пільгових умовах. Але вони будуть змушені заплатити акцизний податок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло