ФОПи зможуть ввезти авто з-за кордону без мита та ПДВ, проте зі сплатою акцизного податку

ФОПи зможуть ввезти авто з-за кордону без мита та ПДВ, проте зі сплатою акцизного податку

Ввезти до України комбайн, екскаватор та іншу спеціалізовану техніку на пільгових умовах не вдасться

ФОПи зможуть ввезти авто з-за кордону без мита та ПДВ, проте зі сплатою акцизного податку
Фото: ubr.ua

Що сталося. Фізичні особи-підприємці (ФОП) також можуть пригнати автомобіль на пільгових умовах. Але вони будуть змушені заплатити акцизний податок.

Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind «Ввезти за три копійки: як скористатися «нульовим» розмитненням авто».

Деталі. Юридичні особи звільнені від сплати ввізного мита та подітку на додану вартість (ПДВ). Проте для компаній залишається зобов'язання щодо сплати акцизного податку.

Скасування ввізного мита та податків – тимчасове. Вони не стягуються, починаючи з 1 квітня 2022 року й аж до зняття воєнного стану. Від мита, ПДВ та акцизного податку повністю звільняються фізичні особи під час ввезення автомобіля на територію України.

Пільга поширюється лише на легкові автомобілі (і на електромобілі), на кузови до них, на причепи та напівпричепи, на мотоцикли, а також на транспортні засоби, призначені для перевезення 10 і більше осіб, та на вантажні транспортні засоби.

«Тобто ввезти комбайн, екскаватор або іншу спеціалізовану техніку на цих пільгових умовах не вдасться», – попереджає адвокат Ігор Чудовський.

Крім того, існують обмеження щодо рівня екологічності транспортних засобів. Заборонено ввезення легкових автомобілів, екологічний стандарт яких нижчий за євро-2, та вантажівок, які не відповідають екологічним вимогам хоча б рівня євро-5.

Бекграунд. На початку квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2142-IX, який вносить поправки до Податкового кодексу та передбачає цілу низку податкових пільг. У тому числі одне з нововведень – скасування мита, ПДВ та акцизного податку при ввезенні на територію України автівок з-за кордону. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло