У Маріуполі виникла загроза потрапляння трупної отрути і бактерій у воду

У Маріуполі виникла загроза потрапляння трупної отрути і бактерій у воду

Збудники хвороб можуть проникнути у водопровідну систему

У Маріуполі виникла загроза потрапляння трупної отрути і бактерій у воду
Фото: Facebook Людмила Денісова

Що сталося. Маріуполь перебуває на межі екологічної і епідемічної катастроф, через те, що є загроза потрапляння трупної отрути у воду.

Джерело. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

Деталі. За її словами, впродовж майже трьох місяців захоплення та окупації міста жителі ховали вбитих окупантами рідних та сусідів на подвір'ях біля будинків поряд з комунікаціями водопостачання та водовідведення.

Могили переважно не дуже глибокі – майже на поверхні. Після запуску пошкоджених систем водопостачання вода вилилася на поверхню землі та почала розмивати стихійні поховання.

Враховуючи, що фільтраційні системи та помпові станції для перекачування каналізаційних стоків також пошкоджені окупантами, питна вода змішується зі стоками з каналізації й стає непридатною для споживання. Крім того, російські окупанти перетворили місто на сміттєзбірник, оскільки побутове сміття нічим вивезти вже два місяці. Його почали викидати поряд з будинками.

Частина сміття затоплена водою з пошкоджених труб водопостачання та від дощів, що призводить до розмноження патогенних бактерій. Потім вони потрапляють до ґрунтових вод, річок та моря.

Також через розірвані ракети та авіабомби ґрунти та підземні води в місті забруднені хімічними речовинами та важкими металами. Це призводить до небезпечного для людини й довкілля накопичення канцерогенного сміття.
Це загрожує масовими отруєнням та епідемією інфекційних хвороб для маріупольців, а наслідки для довкілля будуть виявлятися роками не лише в Україні, а й за її межами.

Бекграунд. Нагадаємо, на фільтраційних пунктах пропуску та блок-постах навколо Маріуполя в бік Запоріжжя проходить ротація окупантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло