75 зрадників на місяць: як ДБР виявляє підозрюваних у держзраді

75 зрадників на місяць: як ДБР виявляє підозрюваних у держзраді

З початку війни Державне бюро розслідувань зареєструвало 224 кримінальні провадження за статтею «державна зрада»

Этот материал также доступен на русском языке
75 зрадників на місяць: як ДБР виявляє підозрюваних у держзраді
Народні депутати Ілля Ківа та Віктор Медведчук біля Апеляційного суду, у Києві, 21 травня 2021 року
Фото: УНІАН

Що відбулося. З 24 лютого, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, було зареєстровано 224 кримінальні провадження за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтею 111 Кримінального кодексу України – «державна зрада» топ-чиновниками та представниками правоохоронних органів.

Джерело. Про це йдеться у відповіді Державного бюро розслідувань – органу, який займається виявленням правопорушень серед підозрюваних цього класу, на запит Mind.

Деталі. Найбільше кримінальних правопорушень у категорії «держзрада» виявлено у Луганській області – 115, Запорізькій 33, Донецькій – 31, Херсонській – 17, Харківській – 14.

Mind вважає за потрібне зауважити, що редакція не проводить жодних паралелей з персональними якостями людей, що проживають у цих регіонах, а концентрація кримінальних справ тут пов'язана з географією поширення зони російської окупації.

Ці провадження перебувають на різних стадіях розгляду. «Зважаючи на наявність достатніх доказів у 47 кримінальних провадженнях повідомлено про підозру за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтею 111 КК України. У трьох кримінальних провадженнях за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтею 111 КК України, досудове розслідування вже закінчено з одночасним направленням обвинувального акту до суду», – йдеться у відповіді ДБР.

Зазначимо, що в умовах військового стану до держзради прирівнюються не лише прямі недружні дії на боці ворога або згода обійняти офіційні посади в окупаційній адміністрації, а й заклики до таких дій.

Кримінальну відповідальність тягне за собою публічне розповсюдження таких закликів або заяв у форматі відповідного посту на сторінці у соціальній мережі чи ЗМІ про те, що вторгнення та дії росії не є збройною агресією

Слідчими ДБР після 24.02.2022 зареєстровано 84 кримінальні провадження, передбачені таким типом правопорушень. Найбільшу кількість кримінальних правопорушень зазначеної категорії виявлено в Луганській області – 58, Донецькій – 9, Миколаївській – 5. У 15 випадках повідомлено про підозру. Ще понад 100 осіб перевіряються на причетність до таких правопорушень. Повідомлено про підозру 15 особам, всі вони – працівники правоохоронних органів.

Усього з початку збройної агресії проти України слідчими перевіряться понад 400 осіб на причетність до скоєння кримінальних правопорушень, передбачених за статтею держзрада. Повідомлено про підозру 47 людям, з яких 39 – працівники правоохоронних органів. Надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування в одному кримінальному провадженні. Стосовно трьох військовослужбовців направлено до суду обвинувальні акти.

Як раніше писав Mind, українські політики іноді й не вважають за потрібне приховувати свої проросійські погляди.

Для довідки, згідно звіту ДБР за 2021 рік, минулого року відомство розслідувало 56220 кримінальних проваджень, з яких понад 13 тис було зареєстровано у звітному періоді. Затримано 456 осіб, з яких 7 прокурорів, 11 працівників СБУ, 16 податківців, 151 працівник Нацполіії. В АРМ передано конфіскованого майна на 1,8 млрд. гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло