«Артемсіль» зупинило свою роботу — в Україні очікується дефіцит солі

«Артемсіль» зупинило свою роботу — в Україні очікується дефіцит солі

Запас готової продукції вивезли ще у квітні

«Артемсіль» зупинило свою роботу  — в Україні очікується дефіцит солі
Фото: ДП «Артемсіль»

Що сталося. Найбільше у Європі підприємство з солевидобутку  – «Артемсіль»  – через бойові дії зупинило роботу у квітні, через що Україна має почати закуповувати сіль за кордоном для уникнення дефіциту.

Джерело. Про це заявив виконуючий обов`язками директора «Артемсіль» Віктор Юрін у коментарі «Вільному радіо».

Деталі. За його словами, «підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля».

Юрін розповів, що були прямі влучання у рудники, матеріальний склад, і відповідно виробничий процес неможливий. «Більшість мешканців Соледара, співробітників ДП «Артемсіль» вже евакуювалися. Більшості працівників адміністрації, ІТР (інженерно-технічних робітників, – ред.) немає на місці»,  – додав очільник підприємства.

Юрін пояснив, що підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара. При цьому запас готової продукції з «Артемсіль» вивезли ще у квітні.

Віктор Юрін вважає, що тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону. «Для того, щоб сіль була у продажу, її ж треба виготовляти. В якихось магазинах [наша сіль] напевно є. Я в Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилась турецька, румунська сіль… Поки ведуться бої, доведеться заміщувати [нашу сіль] імпортованою», – резюмував Юрін.

Бекграунд. Нагадаємо, «Артемсіль» за підсумками січня-вересня 2021 року виробило 1,268 млн тонн солі, що на 10,3% більше запланованого і на 63,3% перевищує показник 2020 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло