Виступаючи у швейцарському Давосі, Зеленський запросив глобальний бізнес до України

Виступаючи у швейцарському Давосі, Зеленський запросив глобальний бізнес до України

З України будуть викорінені корупція і олігархи, заявив він

Виступаючи у швейцарському Давосі, Зеленський запросив глобальний бізнес до України
фото Fabrice Coffrini/Agence France-Presse — Getty Images

Звертаючись до представників світової ділової та політичної еліти, які зібралися на Всесвітній економічний форум у Давосі, президент Володимир Зеленський закликав зробити серйозні зусилля щодо відновлення України та запросив міжнародні компанії, що пішли з росії, відкрити свої офіси і мережі в Україні, пише The New York Times.

Виступаючи по відеозв'язку, пан Зеленський пообіцяв, що корупція та система, яка раніше породила олігархів, будуть викорінені, а Україна стане привабливим місцем для міжнародного бізнесу після закінчення війни.

Зеленський, чий виступ проектувався на велику залу форуму, заповнену сотнями людей, був одягнений у свою тепер уже фірмову футболку кольору хакі, але звучав менш войовничо та більш вивірено, ніж у деяких попередніх відеовиступах, пише видання.

«Необхідно створити прецедент, щоб ваші бренди не асоціювалися з військовими злочинами», – сказав він. – Ми пропонуємо кожній компанії, яка йде з російського ринку, продовжити роботу в Україні».

Він додав, що український уряд направив на зустріч в Давос своїх представників, які могли б «поінформувати всіх вас про перспективи бізнесу».

Він також закликав світові держави допомогти Україні вивести своє зерно на світовий ринок, щоб запобігти продовольчій кризі, і попередив, що росія контрабандою вивозить пшеницю та інші продукти харчування з країни та намагається продати їх на відкритому ринку. 

Він попередив, що нездатність розблокувати українські порти та вивезти зерно позначиться на всьому світі.

У міру того, як війна триває майже три місяці, Зеленський сказав, що стурбований тим, що імпульс і єдність навколо України видихаються, і закликав усіх «не втрачати це почуття єдності», додавши: «Цей удар – це те, чого керівництво російської федерації хоче найбільше».

«Я хочу, щоб кожен із вас прокидався вранці з думкою: «Що я сьогодні зробив для України?», – сказав він.

Виступ Зеленського отримав бурхливі овації.

Повний текст промови президента на відкритті Давоського форуму – за посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло