«Кіссінджер живе у ХХ столітті»: Україна відповіла на вимоги політика поступитися землею росії

«Кіссінджер живе у ХХ столітті»: Україна відповіла на вимоги політика поступитися землею росії

Ми не збираємося віддавати Путіну жодної п'яді території – депутат України

This material is also available in English
«Кіссінджер живе у ХХ столітті»: Україна відповіла на вимоги політика поступитися землею росії
фото DR

Український депутат дав, як він висловився, «ввічливу» відповідь на пропозицію колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера про те, що Україна має бути готова поступитися частиною території москві для досягнення мирної угоди.

«Я думаю, що містер Кісінджер все ще живе в 20-му столітті, а ми живемо в 21-му столітті, і ми не збираємося віддавати жодної п'яді нашої території», – заявив у середу CNBC депутат українського парламенту Олексій Гончаренко.

“Ми маємо зупинити путіна зараз і не дозволяти йому йти далі», – сказав Гончаренко, додавши, що він вважає, що найкращий спосіб встановити мир – це якнайшвидше прийняти Україну в Євросоюз.

Кіссінджер, який також є колишнім радником США з національної безпеки, цього тижня викликав розголос, коли припустив, що Україна має бути готова поступитися частиною території росії, щоб укласти мирну угоду з москвою.

Виступаючи в понеділок на Всесвітньому економічному форумі, Кіссінджер сказав: 

«В ідеалі розділова лінія повинна повернутися до колишнього статус-кво», що означає повернення до стану справ, що існував до війни, припускаючи, що, на його думку, росії слід дозволити зберегти за собою Крим, який вона анексувала у 2014 році.

Кіссінджер, який служив за часів президентів Річарда Ніксона і Джеральда Форда, сказав, що «продовження війни після цього буде не за свободу України… а буде новою війною проти самої росії».

Президент України Володимир Зеленський виключив передачу будь-якої української землі росії в рамках угоди, особливо щодо Донбасу на сході України, на захопленні якого наразі зосереджено російські сили.

Проте незрозуміло, чи може Київ погодитися з тим, що Крим залишається в руках росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також розкритикував пропозиції Кіссінджера.

 «Я поважаю Генрі Кісінджера, але розумію, що він не займає жодної офіційної посади в адміністрації США, має свою думку, але ми з ним категорично не згодні», – заявив Кулеба.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте прокоментував слова Кісінджера, заявивши: “Боюся, що тепер по телебаченню я маю офіційно заявити, що я не згоден з Генрі Кіссінджером і його заявою».

«Для нас територіальна цілісність, суверенітет України понад усе, і саме Володимиру Зеленському, президенту України, та його команді вирішувати, як вони вестимуть мирні переговори, які, як ми сподіваємось, колись розпочнуться», – сказав Рютте.

Тим часом розкол між країнами ЄС через Україну поглиблюється: Італія та Угорщина закликають до перемир'я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло