«На російську агресію потрібно відповідати лише силою» – голова МЗС Великобританії
Ліз Трасс збирається вимагати збільшення постачання зброї Україні та посилення санкцій проти росії

Що сталося. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс вважає небезпечними спроби «утихомирити» російського лідера, йдеться в пресрелізі Форін-офісу напередодні її поїздки до Боснії та Герцеговини.
Джерело. Про це повідомляє Telegraph.
Докладно. «Російську агресію не можна утихомирити. На неї необхідно відповідати силою. Ми повинні бути непохитними у забезпеченні перемоги України військовою допомогою та санкціями. Тепер ми вже не можемо прибрати ногу з педалі газу», – заявила Ліз Трасс.
У своєму сьогоднішньому виступі вона збирається вимагати збільшення постачання зброї Україні та посилення санкцій проти росії.
Говорячи про «умиротворення агресора», Трасс робить посилання до політики, яку наприкінці 30-х років ХХ століття вів уряд Великобританії на чолі з Невілом Чемберленом щодо нацистської Німеччини, що полягала в поступках, компромісах і потуранні її агресії.
Така політика призвела до остаточної деградації Версальської системи, Ліги Націй та системи колективної безпеки, радикальної зміни балансу сил у Європі, послаблення геополітичних позицій Великобританії та Франції та посилення Німеччини.
На думку Трасс, не можна допустити жодного відкату назад від мети гарантувати поразку росії в її війні проти України.
«Ми не повинні дозволити, щоб в Україні розвинувся затяжний і все більш болісний конфлікт», – вважає голова Форін-офісу.
Заходу, за її словами, слід зробити висновки з недавньої історії, коли Путін, досягши від Заходу різних поступок, після цього нападав на Грузію, Крим та Донбас.
З аналогічним висловом раніше у середу виступила і прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, яка застерегла колег від демонстрації Володимиру Путіну будь-якої слабкості.
«Світ, укладений на поганих умовах для України, означатиме поганий світ для всіх нас. Набагато небезпечніше поступатися Путіну, ніж провокувати його. Всі ці, начебто, дрібні поступки агресору ведуть до великих війн», – заявила вона.
Ці висловлювання пролунали після того, як на форумі в Давосі та в колонках низки ЗМІ прозвучали пропозиції поступитися росії частиною української території, щоб якнайшвидше закінчити війну.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що країна не віддасть своїх територій і дорікнув партнерам у тому, що в будь-якій ситуації знайдеться хтось, хто за будь-якої поведінки Росії запропонує «враховувати її інтереси».
Країни ЄС досі не можуть домовитися про нові санкції щодо росії, оскільки шостий пакет потребує одностайної підтримки всіх 27 членів.
Але, наприклад, Італія, Кіпр та Угорщина вважають, що ЄС має закликати росію та Україну до припинення вогню та мирних переговорів, тоді як країни Балтії та Польщі говорять про військову допомогу Україні, щоб та могла здобути перемогу у бою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].