Саудівська Аравія згодна збільшити видобуток нафти, якщо в росії впадуть обсяги – FT
До вторгнення в Україну рф виробляла понад 10% світової нафти

Що сталося. Саудівська Аравія дала зрозуміти західним союзникам, що готова збільшити видобуток нафти, якщо в Росії він істотно скоротиться під тиском санкцій.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Докладно. Саудівська Аравія вважає, що їй необхідно тримати вільні виробничі потужності в резерві, і чинить опір закликам Білого дому прискорити збільшення видобутку, попри те що ціни на нафту торгуються вже близько 120 доларів за барель. .
«Саудівська Аравія усвідомлює ризики і те, що втрата контролю над цінами на нафту не в її інтересах», – сказав один із співрозмовників.
На думку Саудівської Аравії, хоча ринок нафти, безсумнівно, перевантажено, що сприяло зростанню цін, справжнього дефіциту поки немає, кажуть дипломати та джерела в галузі. Однак ситуація може змінитися, оскільки відновлення світової економіки після COVID-19, зокрема відкриття великих міст в Китаї, підвищує попит, а вірогідність істотного скорочення видобутку нафти в росії зросла. До вторгнення в Україну рф виробляла понад 10% світової нафти.
Саудівська Аравія при цьому неодноразово відкидала заклики Білого дому та G7 збільшити видобуток. Однак, за словами джерела, кілька візитів в останні тижні високопоставленої американської делегації, в тому числі координатора Білого дому з близькосхідної політики Бретта Макгерка і посланника Білого дому з енергетичних питань Амоса Хохштейна, допомогли поліпшити відносини.
«Саудівська Аравія погодилася змінити тон, щоб спробувати «заспокоїти» ціни в межах зближення з адміністрацією Джо Байдена. Джерело також запевнило, що зрештою вона відреагує збільшенням видобутку, якщо на ринку нафти виникне криза пропозиції», – пише видання.
Крім того, збільшення виробництва, заплановане на вересень, може бути перенесено на липень і серпень, хоча це все ще вимагає схвалення ОПЕК.
При цьому, за словами міністра нафти та мінеральних ресурсів Саудівської Аравії принца Абдул-Азіз ібн Салмана, росія, як і раніше, є важливим партнером в альянсі ОПЕК+. Однак москві може бути запропоновано звільнення від цільового показника видобутку, якщо її видобуток істотно знизиться. Раніше подібне вже відбувалося з Лівією та Іраном, коли війна й санкції перешкоджали видобутку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].