Російські окупанти хочуть закрити Маріуполь й не випускати мешканців через загрозу холери - Андрющенко

Російські окупанти хочуть закрити Маріуполь й не випускати мешканців через загрозу холери - Андрющенко

Для російських військових вже готують місця у лікарнях рф

Російські окупанти хочуть закрити Маріуполь й не випускати мешканців через загрозу холери - Андрющенко
https://t.me/andriyshTime

Російські війська хочуть закрити окупований Маріуполь на виїзд через можливий спалах холери. Про це повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.

При цьому тих, хто захворів, російська військова влада планує відправляти в інфекційні відділення на території росії. Зокрема, за словами Андрющенка, перших пацієнтів уже готові прийняти у Ростові-на-Дону:

«Слово „холера“ справді звучить не лише у ВООЗ, а й усередині міста, з боку окупаційної влади та їх кураторів. Тому місто закривається, і це дуже для нас сумно, бо зі всіх можливих сценаріїв, на нашу думку, у боротьбі з епідемією росія обрала найцинічніший. Просто закрити людей у ​​місті, залишити все, як є, хто виживе, той виживе», – заявив радник мера Маріуполя.

Він також відзначив погіршення гуманітарної ситуації в місті. За словами Андрющенка, мешканці отримують питну воду «у кращому разі» раз на два дні, а з 1 липня на гуманітарну допомогу зможуть розраховувати лише пенсіонери та люди з інвалідністю. Погіршується і ситуація із похованнями:

«Важко передати реалії Маріуполя щодо тіл загиблих. Місто перетворилося на таке, що скрізь трупи, тіла загиблих, які розкладаються, бо окупанти не можуть впоратися з такою шаленою кількістю. Навіть ховати їх у братських могилах не вистачає сил».

Раніше мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив, що через хвороби та нестерпні умови у місті до кінця року можуть померти понад 10 000 людей: «Окупанти перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. Тож смертність буде відповідною. Без ліків та медичної допомоги, відновлення водопостачання та каналізації у місті спалахнуть епідемії».

Про загрозу спалаху холери у місті попереджала і ВООЗ. У середині травня відповідні побоювання озвучила регіональний директор з надзвичайних ситуацій ВООЗ Доріт Ніцан на прес-конференції у Києві:

«Ми отримали інформацію від неурядових організацій, що працюють там, що там на вулицях просто болото і каналізаційна вода змішується з питною. Це величезна загроза поширення багатьох інфекцій, включаючи холеру». 

Організація повідомила, що готує протихолерні комплекти та вакцини для мешканців окупованого росією міста.

Холера – гостра кишкова інфекція, що викликається бактеріями холерного вібріона. Вона характеризується блюванням, діареєю і, як наслідок, розвитком швидкого зневоднення аж до смерті. Вона передається передається фекально-оральним шляхом через воду або забруднені продукти та належить до особливо небезпечних інфекцій.

Нагадаємо, Андрющенко розвінчав фейки, якими ворог провокує серед маріупольців антиукраїнські настрої.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло