Індія збільшить імпорт російської нафти удвічі - Bloomberg
Країна користується великою знижкою від росії, оскільки багато хто відмовився від російської нафти

Індія веде переговори про подвоєння імпорту російської нафти, пише Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі із планом закупівель.
Як стверджують джерела, Індія має намір купувати нафту в «Роснєфті» зі знижкою, оскільки багато інших міжнародних покупців відмовляються від угод із москвою через війну в Україні.
У випадку, якщо ці угоди будуть укладені, поставки будуть проводитися окремо від тих, які вже купує Індія в росії.
З початку російського вторгнення в Україну Індія купила понад 40 млн барелів російської нафти. Такі дані наводить Bloomberg на основі торгових даних за період з кінця лютого до початку травня.
Це приблизно на 20% більше, ніж за 2021 рік.
За даними Kpler, у квітні 2022 року росія постачала до Індії 284 000 барелів нафти на день, у травні – 740 000 барелів. У травні 2021 року, для порівняння, цей показник становив 34 000.
Відмова від російської нафти – основна частина нещодавно запровадженого шостого пакету санкцій Євросоюзу. Ембарго стосується імпорту 2/3 російської нафти і не торкнеться постачання трубопроводом.
Глава Євроради Шарль Мішель, коментуючи рішення ЄС, заявив, що ембарго скоротить величезне джерело фінансування військової машини росії, і це чинитиме максимальний тиск на країну для припинення війни. Як підрахував Bloomberg, росія може втратити близько $22 млрд на рік.
У зв'язку із цим нафту в Європу вперше за два роки почали постачати Об'єднані Арабські Емірати. Згідно з даними відстеження танкерів, нафтовий танкер Moscow Spirit, найнятий судноплавним підрозділом TotalEnergies SA, прямував до Роттердама з мільйоном барелів нафти з ОАЕ на борту.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Індії у п'ятницю виступив на захист ввезення в Індію російської нафти на форумі у Братиславі, заявивши, що якщо Захід стурбований через це, то нехай дозволить наповнити ринок нафтою з Ірану і Венесуели.
Між тим стало відомо, що США дозволили двом компаніям експортувати венесуельську нафту до Європи, але з обмеженнями.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].