Борис Джонсон отримав вотум довіри, однак його політична підтримка падає - NYT

Борис Джонсон отримав вотум довіри, однак його політична підтримка падає - NYT

Від колишньої популярності Джонсона не залишилося й сліду

Борис Джонсон отримав вотум довіри, однак його політична підтримка падає - NYT
фото Alberto Pezzali/Pool via REUTERS

Борис Джонсон залишається на посаді прем'єр-міністра Великої Британії, але його авторитет впав після того, як йому ледве вдалося досягти вотуму довіри від своєї партії консерваторів, пише The New York Times.

211 депутатів підтримали Джонсона у голосуванні, проти проголосували 148.

Цей результат – це шанс рухатися далі, але незначний відрив від противників означає, що його політична підтримка значно знизилася.

Голосування не набрало простої більшості законодавців-консерваторів, необхідного для усунення Джонсона з посади лідера партії. Але це показало, наскільки його підтримка ослабла з минулого року, коли вибухнув скандал через повідомлення про те, що він і його помічники влаштовували вечірки на Даунінг-стріт, 10, які порушували правила уряду про карантин.

Борис Джонсон пообіцяв залишитися, заявивши перед голосуванням, що це має покласти край багатомісячним спекуляціям про його майбутнє. У зверненні до членів партії, коли вони готувалися заповнити свої бюлетені, він закликав їх уникати «безглуздих братовбивчих дебатів про майбутнє партії».

«Я знову приведу вас до перемоги, і переможцями стануть жителі цієї країни», – пообіцяв він.

Проте історія показує, що прем'єр-міністри-консерватори, які пройшли таке голосування, навіть якщо вони його виграли, зазвичай ідуть з посади, якщо не відразу, то через кілька місяців.

Для Джонсона, який привів консерваторів до переконливої ​​перемоги на виборах у 2019 році з обіцянкою «здійснити Brexit», це стало значним падінням.

Менш ніж за три роки він перетворився з найнадійнішого британського улюбленця публіки – знаменитого політика, який перекроїв політичну карту країни, – на скандальну фігуру, чия робота опинилася під загрозою з того часу, як у листопаді минулого року з'явилися перші повідомлення про незаконні вечірки під час карантину.

Та все ж на даний момент Борис Джонсон залишається при владі, і його усунення в найближчому майбутньому поки що не спостерігається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло