Кабмін підтримав легалізацію медичного канабісу

Кабмін підтримав легалізацію медичного канабісу

Законопроєкт розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб

Кабмін підтримав легалізацію медичного канабісу
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що Кабінет Міністрів України (КМУ) підтримав законопроєкт,  що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. 

Джерело. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я (МОЗ).

Деталі. Зазначається, що законопроєкт розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Прийняття законопроєкту дозволить надалі імплементувати кращий досвід у сфері регулювання обігу препаратів на основі канабісу. Документ передбачає встановлення жорсткого контролю над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, зокрема:

  1. Ліцензування господарської діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей.
  2. Дозвіл діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних, промислових цілей, в науковій та науково-технічній діяльності. 
  3. Простежуваність обігу сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей, продуктів їх перероблювання чи вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів.

МОЗ очікує, що надалі Верховна Рада підтримає проєкт закону, оскільки медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування. Зокрема, він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, зокрема:

  • посттравматичних стресових розладів, зокрема таких, що отримані внаслідок воєнних дій;
  • неврологічних захворювань. За попередніми висновками медичний канабіс може мати позитивний вплив на лікування хвороби Альцгеймера, хвороби Гантінгтона і синдрому Туретта;
  • захворювань травного тракту;
  • хронічного болю невропатичного походження.

Препарати на основі канабісу застосовуються у паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів у онкохворих, включаючи полегшення болю, розладів харчування, налагодження сну.

За попередніми доказами ефективним є використання лікарських засобів на основі медичного канабісу у випадку психічних патологій, що виникають внаслідок вживання психоактивних речовин зі стимулювальною дією на організм людини, а також для подолання тривоги, посттравматичних стресових розладів та порушення сну.

Бекграунд. Нагадаємо, що торік у липні Рада не прийняла за основу законопроєкт про легалізацію медичного канабісу, документ відправили на доопрацювання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло