Туреччини поставила десять умов Швеції та Фінляндії для її членства в НАТО

Туреччини поставила десять умов Швеції та Фінляндії для її членства в НАТО

Анкара запропонувала, зокрема, поділитися з нею розвідданими

Туреччини поставила десять умов Швеції та Фінляндії для її членства в НАТО
Фото: shutterstock

Що сталося. Влада Туреччини поставила десять умов Швеції та Фінляндії для скасування вето на їхнє членство в НАТО.

Джерело. Про це пише Yeni Şafak.

Докладно. За даними видання, обом країнам було запропоновано підтримати Анкару в її боротьбі із забороненою в Туреччині Робітничої партії Курдистану й організацією ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена та їхніми філіями.

При цьому було заявлено, що Швеція і Фінляндія мають встановити необхідні правові норми та правову інфраструктуру для боротьби з тероризмом.

Водночас країнам слід припинити спроби відкриття представництва РПК у своїх країнах. Також Туреччина запропонувала не дозволяти діяльність FETÖ, що проводиться в країнах, і закрити відповідний вебсайт і органи ЗМІ.

Туреччина наполягає, що Швеція і Фінляндія повинні приділяти особливу увагу депортації та екстрадиції осіб, пов'язаних із тероризмом. Також Стокгольм і Гельсінкі мають заборонити демонстрації терористичних організацій, як-от РПК.

Крім того, Туреччина запропонувала Швеції і Фінляндії зняти обмеження для оборонної промисловості проти неї, а також запропонувала поділитися розвідданими.

У виданні наголосили, що, коли Швеція і Фінляндія стануть членами НАТО, вони мають виконати ці зобов'язання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло