Європарламент рекомендував дати Україні статус кандидата на вступ до ЄС
Раніше Європарламент лише закликав ЄС «працювати у напрямку надання Україні статусу кандидата»

Що сталося. Резолюція Європарламенту рекомендувала Євросоюзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також євродепутати висловили позицію щодо зброї для України та спеціального трибуналу ООН. «За» резолюцію проголосували 438 євродепутатів: 65 – висловилися проти, ще 94 – утрималися.
Джерело. Про це повідомляє Deutsche Welle.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. Європарламент рекомендував Раді ЄС погодитися, що «Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство у ЄС, а також надати їй статус кандидата до ЄС, як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України». DW уточнює, що ідеться про декларацію неформального саміту ЄС у Версалі, яка, щоправда, була дуже обережною у формулюваннях і визнала лише європейські прагнення України та додавала, що країна належить до європейської родини.
У виданні також нагадали, що раніше Європарламент лише закликав ЄС «працювати у напрямку надання Україні статусу кандидата».
У нинішній резолюції згадуються також «європейські прагнення Молдови та Грузії». Ці країни, як відомо, услід за Україною подали свої заявки. Утім, рекомендації надати їм статус кандидата резолюція не містить.
Крім того, Європарламент рекомендував «без зволікань надати зброю відповідно до потреб, висловлених українською владою, зокрема використовуючи Європейський інструмент підтримки миру та координаційний центр, а також за двосторонніми угодами між державами ЄС і Україною». За цим інструментом Євросоюз уже виділив 2 мільярди євро на закупівлю зброї для Києва.
Резолюція також закликала підтвердити, що «Україна, як і будь-яка інша країна, має суверенне право самостійно ухвалювати рішення щодо своїх політичних альянсів і економічної інтеграції, без втручання інших країн». Євродепутати рекомендували підтримати й «розслідування воєнних злочинів, вчинених росією в Україні, включно з закликом до спеціального трибуналу ООН».
На думку Європарламенту, ЄС слід запровадити вторинні санкції щодо організацій і третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції. Резолюція закликає і детально вивчити вплив обмежувальних заходів на росію.
Бекграунд. Вчора були оприлюднені вісім пунктів рекомендацій Європарламенту для учасників саміту ЄС, які так чи інакше пов’язані із ситуацією в Україні, при цьому три – прямо торкаються її інтересів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.