Віталій Кім: Західна зброя вже використовується в південному регіоні

Віталій Кім: Західна зброя вже використовується в південному регіоні

Це лише питання часу, коли ми відвоюємо наші території, сказав він

Віталій Кім: Західна зброя вже використовується в південному регіоні
фото DR

Артилерійські системи, що постачаються Заходом, вже змінюють обстановку в Україні на місцях, і «лише питання часу», коли українські сили повернуть контроль над значними територіями на півдні. Про це заявив голова Миколаївської області Віталій Кім в інтерв'ю Reuters.

Кім, чий регіон частково окупований російськими військами, але залишається одним із двох, які зберігають вихід до Чорного моря, заявив, що українські сили за останні тижні досягли «деяких успіхів» у контрнаступі в сусідній Херсонській області.

Відповідаючи на запитання, коли західна зброя почне змінювати обстановку на місцях у контексті протистояння військам рф, він сказав: «Це вже відбувається, і ми досягнемо подальших успіхів».

«Ми говоримо про артилерію, – сказав він. – Вона вже працює у нашому регіоні».

Він відмовився уточнити, про які західні артилерійські системи йдеться.

Хоча Україна і росія протягом останніх тижнів сконцентрували значну частину своїх ресурсів на боротьбі за контроль над Донбасом, доля чорноморського узбережжя Одеської та Миколаївської областей України має вирішальне значення для забезпечення економічного майбутнього країни.

Щоб досягти значних успіхів на півдні країни, наприклад, повернути контрольовану росією частину Херсонської області на північ від Дніпра, Україні, швидше за все, знадобиться більше людей, що може означати перекидання сил зі сходу країни або додаткову мобілізацію, сказав Кім.

На думку голови Миколаївської області, у росії найближчими місяцями з'являться можливості для наступу на Запоріжжя та Миколаїв. «Але поки що ми не бачимо жодного перегрупування, жодних великих армій для наступу», – заявив політик. При цьому він зазначив, що хоча зараз події розгортаються повільно, «ситуація може змінитися дуже швидко».

Нагадаємо, NYT написала, що країни партнери постачають нам західну зброю настільки швидко, що багато українських військових на фронті ще не вміють користуватися нею.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло