«Exxon заробив більше грошей, ніж Бог»: Байден звинуватив війну росії в Україні у високих цінах на нафту

«Exxon заробив більше грошей, ніж Бог»: Байден звинуватив війну росії в Україні у високих цінах на нафту

Він закликав Конгрес ухвалити законопроект, який допоможе контролювати ціни

«Exxon заробив більше грошей, ніж Бог»: Байден звинуватив війну росії в Україні у високих цінах на нафту
фото DR

Президент США Джо Байден відреагував на опублікований у п'ятницю звіт про індекс споживчих цін з показниками високої інфляції, пообіцявши, що боротьба з інфляцією є його «головним економічним пріоритетом», а також поклавши відповідальність за збереження високих цін на вторгнення росії в Україну.

«Незважаючи на те, що ми продовжуємо нашу роботу із захисту свободи в Україні, ми маємо зробити більше – і швидко – щоб знизити ціни тут, у Сполучених Штатах», – йдеться у заяві Байдена.

«Путінське підвищення цін сильно вдарило у травні в США і по всьому світу: високі ціни на бензин на заправках, ціни на електроенергію та продукти харчування склали близько половини щомісячного зростання цін, а ціни на бензин на бензоколонках зросли на $2 за галон з того часу, як російські війська вторглися в Україну», – додав Байден.

Він також звернувся до нафтогазових компаній і закликав їх не одержувати «надмірний прибуток».

«Ціни на заправці є основною причиною інфляції і війна росії в Україні є основною причиною цього. Сполучені Штати знаходяться на шляху до видобутку рекордної кількості нафти наступного року, і я працюю з галуззю, щоб прискорити цей процес. Але також важливо, щоб нафтогазова та нафтопереробна галузі не використовували цю ситуацію як привід підвищити ціни», – заявив Байден.

Байден обрушився з критикою на великі нафтові компанії США через те, що вони не допомогли знизити ціну на газ.

«Ми збираємося переконатися, що всі знають про прибуток Exxon, – сказав він. – Exxon заробив більше грошей, ніж Бог минулого року», – сказав він.

Він розкритикував компанії за те, що вони не використовують тисячі акрів землі, які вони вже мають в оренді, для видобутку нафти.

«Чому вони не бурять? Тому що вони заробляють більше грошей, не видобуваючи більше нафти. По-перше, ціна зростає. По-друге, причина, через яку вони не бурять, полягає в тому, що вони викуповують свої власні акції, щоб підтримувати власні акції і не робити нових інвестицій».

Байден також попросив Конгрес ухвалити закон, щоб допомогти американцям боротися з підвищенням цін.

«Я закликаю Конгрес ухвалити цього місяця законопроект про скорочення витрат на доставку та передати його мені на стіл, щоб ми могли знизити ціни на товари», – сказав Байден.

Більше про те, чому ціни на енергоресурси стали заручниками геополітичних баталій – в статті “Кінець нафтогазової свободи: як війна та санкції перекроюють енергетичний ринок світу”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло