Ризик застосування ядерної зброї у світі досяг піку з часів Холодної війни – SIPRI

Ризик застосування ядерної зброї у світі досяг піку з часів Холодної війни – SIPRI

Загальний запас боєголовок у світі становить приблизно 12 705 одиниць

Ризик застосування ядерної зброї у світі досяг піку з часів Холодної війни – SIPRI
Ядерний гриб під час бомбардування японського міста Нагасакі 9 серпня 1945 року.
Фото: indicator.ru

Що сталося. Ризик застосування ядерної зброї у світі досяг найвищого рівня з часів Холодної війни.

Джерело. Про це йдеться в доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Докладно. Ситуація, як заявили в інституті, посилюється, зокрема, загостренням ядерної риторики з боку країн «ядерного клубу» (до нього входять росія, США, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та КНДР).

Попре незначне зменшення кількості ядерних боєголовок  2021 року, очікується, що найближчим десятиліттям ядерні арсенали зростатимуть, зазначає SIPRI.

«Хоча торік було досягнуто деяких значних успіхів як у галузі контролю над ядерними озброєннями, так і в галузі ядерного роззброєння, ризик застосування ядерної зброї зараз здається вищим, ніж будь-коли з часів розпалу холодної війни», – сказав директор SIPRI Ден Сміт.

Із загального запасу – приблизно 12 705 боєголовок – на початок 2022 року близько 9440 перебували на військових складах для потенційного використання. З них приблизно 3732 боєголовки було розгорнуто разом із ракетами та літаками, а близько 2000 – майже всі з яких належали Росії чи США – перебували в стані підвищеної бойової готовності, розповіли в інституті.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло