Роман Жадана «Інтернат» став переможцем літературної премії ЄБРР за 2022 рік

Роман Жадана «Інтернат» став переможцем літературної премії ЄБРР за 2022 рік

Премію у 20 000 євро поділять між автором і перекладачами.

Роман Жадана 	«Інтернат» став переможцем літературної премії ЄБРР за 2022 рік
Сергій Жадан
Фото: politinfo.com.ua

Стало відомо, що роман Сергія Жадана «Інтернат» в англійському перекладі Райлі Костіган-Х’юмса та Айзека Стекхаус Віллера став переможцем щорічної літературної премії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Джерело. Про це йшлося в релізі банку.

Деталі. Зазначається, що премію у 20 000 євро поділять між автором і перекладачами.

Літературна премія ЄБРР вручається щорічно за найкращу, на думку незалежного журі, книгу автора з регіону операцій ЄБРР у перекладі англійською мовою. Премію було засновано у 2017 році.

Події роману розгортаються на роздертому війною Донбасі, яким вчитель подорожує, щоб забрати свого племінника зі школи-інтернату. Потім обоє повертаються додому.

«За простотою цього сюжету стоїть роман Жадана: надзвичайний, вибуховий, ніжний, гнівний і поетичний, про замордований край і абсурд, банальність, жах і моменти справжнього єднання між людьми, які трапляються на війні», – заявив голова журі, літературний критик в Times Literary Supplement Тобі Ліхтіг.

Бекграунд. Раніше Україна з піснею Kalush Orchestra – Stefania – перемогла на «Євробаченні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло