Вучич пожалівся на шостий пакет санкцій, через який Сербії доведеться відмовитися від російської нафти

Вучич пожалівся на шостий пакет санкцій, через який Сербії доведеться відмовитися від російської нафти

Хорватія, через яку ішли поставки, більше не зможе приймати цей енергоресурс

Вучич пожалівся на шостий пакет санкцій, через який Сербії доведеться відмовитися від російської нафти
фото DR

Шостий пакет санкцій Євросоюзу проти росії змусить Сербію відмовитись від російської нафти. Про це заявив президент республіки Александр Вучич, повідомляє The Insider з посиланням на російські ЗМІ.

З 1 листопада Сербії доведеться відмовитися від поставок нафти з росії, оскільки Хорватія, яка входить до Євросоюзу, більше не зможе приймати танкери з російською нафтою, пояснив Вучич.

 Сербія отримувала російську нафту з Хорватії по Адріатичному нафтопроводу (JANAF) на переробку. 

«З 1 листопада ми не зможемо імпортувати російську нафту згідно з чинними санкціями, а хто знає, які санкції будуть прийняті до того часу», – розповів Вучич.

За оцінками президента, Сербія щодня споживає близько 350 тонн мазуту для опалення, а з настанням зими потреба у паливі зросте приблизно в 7 разів. Втрати ж від санкцій Європейського союзу для Сербії Вучич оцінював раніше $600 млн на рік. 

В якості альтернативи російській нафті для Сербії виступає іракський сорт нафти Кіркук. Однак її барель для Сербії обходиться дорожче на $31, ніж барель російської нафти.

Майже повне нафтове ембарго на російську нафту увійшло до шостого пакету санкцій ЄС проти росії. Пакет схвалено 3 червня; він передбачає введення заборони на постачання нафти танкерами до Європейського союзу з грудня 2022 року, а також поступову відмову від трубопровідної нафти. 

Німеччина та Польща взяли на себе додаткові зобов'язання щодо відмови від російської трубопровідної нафти.

Водночас Угорщина, Словаччина та Чехія отримали відстрочку по нафтовому ембарго, оскільки їхня залежність від російських поставок надто велика і вони не зможуть оперативно знайти їй альтернативу. 

Втрати росії від нафтового ембарго оцінювалися в $22 млрд на рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло