Виробництво половини будматеріалів у рф на 70% залежить від імпортного обладнання

Виробництво половини будматеріалів у рф на 70% залежить від імпортного обладнання

Уже у 2025–2026 роках російський ринок відчує гострий дефіцит будматеріалів

Виробництво половини будматеріалів у рф на 70% залежить від імпортного обладнання
Фото: kazdata.kz

Що сталося. Виробництво половини всіх видів будматеріалів у рф залежить від імпортного обладнання на 70% і більше.

Джерело. Про це пише «РБК» з посиланням на дослідження Національного об'єднання виробників будівельних матеріалів і будівельної індустрії.

Докладно. Експерти проаналізували виробництво основних видів будматеріалів (цементу, арматури, фарби – всього 26 позицій).

Серед матеріалів, які повністю виготовляються на іноземному обладнанні, – цегла, плитка та керамограніт, сантехнічна кераміка, саморізи, герметики, газобетон та деякі інші.

Також встановили, що від імпортного обладнання на 90% залежать виробники будівельної хімії, на 80% – сухих сумішей, на 70% – мінеральної ізоляції. Виробництва інших будматеріалів також суттєво залежать від імпортного обладнання із країн Європи та США.

Висока залежність від західних верстатів почне відчуватися вже цього року, а проблеми, пов'язані з нею, зростатимуть, стверджує виконавчий директор Національного об'єднання виробників будівельних матеріалів і будівельної індустрії Антон Солон.

Якщо не вживати жодних заходів, то вже у 2025–2026 роках ринок відчує гострий дефіцит будматеріалів, вважає Олександр Акімов, виконавчий директор асоціації «Безпека та якість» (об'єднує майже 3500 організацій, що працюють у сфері будівництва, ЖКГ, виробництва будматеріалів та обладнання).

«За п'ять років він буде критичним. Реалізація національних проєктів і досягнення планових показників будуть під загрозою», – стверджує він.

Раніше Mind повідомляв, що IKEA скоротить бізнес у росії і звільнить частину співробітників. Також компанія почне пошук нових власників для своїх чотирьох російських заводів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло