Росія планує обійти фінансові санкції через Казахстан - ЗМІ
В Астані можуть створити майданчик для залучення інвестицій у росію

Санкт-Петербурзька біржа разом із Freedom Holding та іншими професійними учасниками фондового ринку розглядає можливість створення російсько-казахстанського хабу на території Казахстану, щоб оминути фінансові санкції. Про це повідомляє The Insider з посиланням на видання Frank RG.
Як свідчать джерела видання, знайомі з переговорами, російська влада не бере участі в проекті безпосередньо, проте видання стверджує, що Центральний банк схвалив ідею, оскільки цей майданчик дозволить залучати іноземне фінансування у розвиток російської економіки. Створити новий майданчик планується у спеціальній податковій зоні Казахстану – Міжнародному фінансовому центрі Астани (МФЦА).
Повноцінний торговий майданчик допоміг би не лише залучати капітал до російської економіки, а й відновити нормальні торги іноземними емітентами – ключовий бізнес СПБ.
«СПБ біржа має технології торгівлі, Freedom Holding – зв'язки в Казахстані та клієнтську базу», – пояснює один із співрозмовників видання.
Серед учасників проекту можуть бути й іноземні гравці – із Казахстану, а також з Китаю і навіть США. МФЦА в цьому плані виглядає ідеальним варіантом, оскільки це свого роду офшор на території Казахстану з особливим податковим режимом. На території діє прецедентне право, що застосовується у Великій Британії (світовий стандарт для фінансових суперечок).
У МФЦА вже працює одна біржа – AIX, акціонерами якої є Goldman Sachs, Шанхайська фондова біржа, Фонд Шовкового шляху та NASDAQ.
«Можливо ми колись прийдемо до того, що іноземними цінними паперами в росії заборонять торгувати. Тому на базі МФЦА можна створити аналог СПБ біржі та перевести туди незаморожені папери, які зараз обертаються на російському майданчику, а також лістингувати нові», – кажуть співрозмовники.
Підключитися до нового торгового майданчика зможуть російські брокери, які вже мають або спеціально створять відділення у Казахстані, Кіпрі та інших офшорних зонах.
Необхідність у створенні Петербурзько-Казахстанської біржі виникла на тлі відключення російської фінансової системи від міжнародних депозитаріїв Eurostream та Clearstream, внаслідок чого активи десятків тисяч клієнтів залишилися заморожені у російській ланці обміну фінансової інформації – Національному розрахунковому депозитарії (НРД), який і потрапив під санкції.
Обмежувальні заходи призвели до заморожування близько 6 трлн рублів інвестицій росіян.
Тим часом росія обмежила відвантаження казахстанської нафти з порту Новоросійська – це сталося після заяв президента Казахстану про невизнання «л/днр» та його відмови від російського ордена.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].