«Газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи в червні

«Газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи в червні

Російська компанія намагається завадити створенню достатніх запасів газу до настання опалювального сезону

«Газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи в червні
Фото: uainfo

Що сталося. У червні російський «Газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи.

Джерело. Про це повідомив гендиректор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон.

Що це означає. Він зазначив, що своїми діями російська компанія дестабілізує ринок газу та намагається зірвати підготовку до опалювального сезону в ЄС.

Коментар. «Рівень заповнення газосховищ в ЄС динамічно зростав, що унеможливлювало маніпуляції зі створенням штучного дефіциту газу восени для здійснення політичного тиску. Відповідно різке зниження обсягів експорту до ЄС у пізніші періоди не мало б ефекту на європейський газовий ринок. Тож нинішні коливання обсягів постачання мають політичний характер», – вважає Макогон.

Керівник ОГТСУ також припускає, що російська сторона не втрачає надії запустити «Північний потік – 2».

Крім того, українська газотранспортна інфраструктура може покрити дефіцит транзитних обсягів газу до Європи. Адже «Газпром» щодня залишає невикористаними 60% уже заброньованих потужностей української ГТС.

Бекграунд. Нагадаємо: зважаючи на ситуацію, Європейський Союз тимчасово повертається до використання вугілля, щоб впоратися зі скорочення постачання російського газу. Країни Європи окреслили низку заходів, щоб протистояти кризі постачань і подолати занепокоєння з приводу дефіциту енергії взимку та сплеску інфляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло