Мінекономіки розглядає можливість держзамовлення для сумських енергомашинобудівників

Мінекономіки розглядає можливість держзамовлення для сумських енергомашинобудівників

Сумський машинобудівний кластер створений наприкінці 2021 року з ініціативи місцевої влади

Мінекономіки розглядає можливість держзамовлення для сумських енергомашинобудівників
Міністерка економіки Юлія Свириденко
Фото: pravdatutnews

Що сталося. Міністр економіки України Юлія Свириденко зустрілася з представниками Сумського машинобудівного кластера енергетичного обладнання. Під час засідання якого порушувалося питання держзамовлення для підприємств кластера.

Джерело. Про це повідомило Мінекономіки у фейсбук.

Деталі. «Це громадський союз, що об'єднує 10 промислових підприємств. Вони основа розвитку регіону, тому сьогодні важливо надати їм максимальну підтримку», – наголошується у повідомленні міністерства у четвер.

На зустрічі учасники обговорили основні проблеми підприємців під час війни – втрату звичних ринків збуту продукції, порушення логістики, перебої із постачанням сировини та матеріалів.

«Одна з форм підтримки – забезпечення підприємств кластера державним замовленням, зокрема, для потреб енергетичної безпеки країни», – йдеться у повідомленні.

Мінекономіки нагадує, що для підтримки промисловості держава забезпечила доступ до пільгового кредитування для більшості підприємств, також триває робота із розширення альтернативних експортних напрямів для продажу української продукції з високою доданою вартістю.

Сумський машинобудівний кластер створений наприкінці 2021 року з ініціативи місцевої влади для підвищення конкурентоспроможності учасників, створення інноваційної продукції.

Серед засновників – «Сумське МНПО-Інжиніринг», завод «Насосенергомаш», концерн «Нікмас», дочірнє підприємство «Завод обтяжених бурильних та провідних труб», ТОВ «Техноком», Товариство реалізації інженерних завдань (ТОВ «ТРВЗ»), ТОВ «Сенсі», ТОВ «Укрнафтозапчастина» та Сумський держуніверситет в особі ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини».

Бекграунд. Раніше стало відомо, що Кабінет Міністрів запускає нову економічну стратегію, яка діятиме за умов війни та включатиме загалом вісім програм, спрямованих на створення робочих місць за допомогою підтримки бізнесу, держзамовлення, будівництва, кредитування та працевлаштування безробітних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло