Україна подала позов до ЄСПЛ проти росії через розв’язану нею війну

Україна подала позов до ЄСПЛ проти росії через розв’язану нею війну

Україна вимагає, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим

Україна подала позов до ЄСПЛ проти росії через розв’язану нею війну
фото Shutterstock

Міністерство юстиції України подало новий позов проти росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через вторгнення в Україну. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська, повідомляє відомство на своїй сторінці у Facebook.

Україна в позові звинувачує російську владу в порушенні Європейської конвенції з прав людини у зв'язку з незаконним вторгненням.

«Продовжуючи агресію, розпочату в 2014 році на півдні та сході України, російська федерація 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну з єдиною метою повалення демократично обраного уряду України та подальше знищення суверенітету», – зазначається в повідомленні.

Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке здійснює росія, та подана в інтересах як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій росії в Україні.

“Кожного дня по всій території України росією проводиться невибіркове і непропорційне застосування військових сил та засобів проти цивільного населення та майна громадян, порушуючи всі відповідні норми міжнародного права. Десятки тисяч людей загинули, поранені, зникли безвісти, сотні тисяч домівок зруйновано або пошкоджено, мільйони осіб стали вимушеними переселенцями, а тисячі компаній втратили своє майно та бізнес. Вказані насильницькі дії проводяться за прямою вказівкою вищого російського керівництва”, – наголошується в заяві.

Документ, поданий сьогодні Україною, стосується кричущих порушень росією прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня 2022. 

Зазначається, що скарги про порушення з боку росії протягом наступного періоду будуть направлені до ЄСПЛ в наступних доповненнях до заяви.

У межах цього позову Україна вимагає, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам.

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов’язав росію не допустити страти громадянина Марокко, засудженого незаконним збройним формуванням«днр».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло