Німецькі підприємства можуть зупинитися через дефіцит газу
Країна шукає альтернативні джерела енергії

Що сталося. Міністр економіки Німеччини Роберт Габек припустив, що якщо газу не вистачатиме, деякі галузі промисловості, які залежать від нього, доведеться зупинити.
Джерело. Про це він сказав в інтерв'ю Spiegel.
Деталі. «Якщо газу не вистачатиме, деякі галузі промисловості доведеться зупинити. Тоді припиняться всі ринкові процеси. Для деяких галузей це стане катастрофою. Мова йде про людей, які можуть залишитися безробітними, про регіони, які можуть втратити цілі промислові комплекси», – зауважив Габек.
Міністр повідомив, що саме для недопущення такого сценарію уряд активував другий ступінь аварійного газового плану. Проте, за його словами, план розроблений для короткочасних збоїв у газопостачанні, а не для довгострокових.
Він також розповів про план щодо регуляції дефіциту газу: «зараз я змушений приймати дуже «гіркі» рішення стосовно кліматичної політики. Ми знову виведемо на ринок вугільні електростанції, щоб мати можливість зупинити газові».
За його словами, атомні електростанції не можуть замінити газові, оскільки перші не здатні забезпечити централізоване опалення. Саме тому доведеться використовувати вугільні електростанції.
Зокрема міністр сказав, що енергетична політика Німеччини за останні десятиліття зробила країну залежною від росії. Тепер це перешкоджає розширенню відновлюваної енергетики ФРН.
«З огляду на залежність, яку ми маємо від росії щодо природного газу, я не вважаю, що Катар – це «болісна подорож». Мені здається дивним заклик не мати справи з Катаром, коли при цьому ми купуємо нафту Саудівської Аравії. Ми отримали величезну користь від катарців, коли вони допомогли нам вивезти наших людей з Афганістану після того, як Талібан прийшов до влади», – зауважив Габек.
Про можливість співпраці з Катаром він також додав, що «у Катарі спостерігається прогрес – наприклад, це єдина арабська країна, яка ввела мінімальну заробітну плату. Я вважаю, що те, що ми робимо, краще, ніж залишатися в лапах путіна».
Бекграунд. Нагадаємо, раніше Німеччина запустила «режим тривоги» через скорочення постачань газу з росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].