Німеччина запустила «режим тривоги» через скорочення постачань газу з росії

Німеччина запустила «режим тривоги» через скорочення постачань газу з росії

Наступним кроком може стати державний контроль споживання газу

Німеччина запустила «режим тривоги» через скорочення постачань газу з росії
Фото: reuters.com

Що сталося. Уряд Німеччини активував другий ступінь аварійного газового плану у відповідь на падіння постачань із росії.

Джерело. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву міністра економіки Німеччини Роберта Габека.

Деталі. Другий ступінь триступневого аварійного плану запроваджують при перебоях у газопостачанні чи надзвичайно високому рівні попиту на газ, що призводить до значного погіршення ситуації з газозабезпеченням. Передбачається, на цьому етапі ринок усе ще може функціонувати без державного втручання.

Водночас уряд Німеччини заявив, що відмовиться від ухвалення закону, який дозволить енергетичним компаніям переносити збільшення витрат на домогосподарства та підприємства.

Якщо постачання газом погіршиться настільки, що проблему вже неможливо буде вирішити без втручання держави, уряд активує третій етап аварійного плану. У такому випадку федеральне мережеве агентство Німеччини узгоджуватиме з постачальниками палива рішення про квоти на постачання газу споживачам. Це має убезпечити найбільш уразливі групи, як-то домогосподарства, лікарні, газові електростанції.

Бекграунд. Нагадаємо, що «Газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи в червні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло