Україна запропонувала постачати в Німеччину електрику зі своїх АЕС
За кількістю атомних реакторів Україна посідає п'яте місце у Європі

Україна запропонувала постачати в Німеччину свою електроенергію. На думку міністра енергетики України Германа Галущенка, електрика, яку виробляють в Україні атомні електростанції, може допомогти Німеччині впоратися з енергетичною кризою, викликаною різким скороченням поставок російського газу.
Міністр назвав намір Німеччини відмовитися від російських джерел енергії «геракловим завданням», і наголосив, що Київ готовий надати Берліну підтримку, передає Радіо Свобода.
Галущенко заявив, що незважаючи на війну, українська енергетика продовжує стабільно працювати. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже немає.
З 16 березня 2022 року Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі та може постачати електроенергію на європейський ринок.
Міністр також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливими з погляду розвитку екологічно чистої енергетики – насамперед сонячної та вітрової. Він висловив сподівання, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в члени Євросоюзу, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.
В Україні діють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками, їхня загальна потужність складає понад 13 000 мегават. За кількістю атомних реакторів Україна посідає десяте місце у світі та п'яте у Європі.
Німеччина після аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» вирішила відмовитися від атомної енергії, зарахувавши її до небезпечних. З 19 АЕС, що діяли раніше, залишилося три; всі вони перебувають у процесі виведення з експлуатації. Їх планується вимкнути до кінця 2022 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].