ЄСПЛ прийняв до розгляду позов України проти росії

ЄСПЛ прийняв до розгляду позов України проти росії

Незважаючи на заяви, росія буде зобов'язана виконувати рішення суду до початку 2023 року

ЄСПЛ прийняв до розгляду позов України проти росії
ЄСПЛ.
Фото: wikipedia.org

Європейський суд з прав людини, який отримав позов України проти росії 23 червня, оголосив, що 29 червня прийняв позов до розгляду, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У позові Україна звинувачує росію у порушенні низки прав, гарантованих Женевською конвенцією щодо захисту прав людини та основних свобод.

Крім цього позову, ЄСПЛ прийняв до розгляду ще чотири подання та близько 8000 індивідуальних скарг від громадян.

Раніше повідомлялося, що власник комбінату «Азовсталь», мільярдер Рінат Ахметов також подав скаргу до ЄСПЛ про відшкодування збитків. На подання цієї скарги відреагував глава прес-служби Кремля, Дмітрій Пєсков, сказавши журналістам, що росія вийшла з Ради Європи і «в даному випадку ми вийшли з відповідних документів із ними, тому тут відповідь абсолютно очевидна».

Слід зазначити, що 11 червня президент путін підписав закони про встановлення граничного терміну виконання в рф постанов ЄСПЛ. Згідно з цими законами, постанови ЄСПЛ, винесені після 15 березня 2022 року, не підлягають виконанню в росії.

Однак, згідно зі статтею 7 статуту Ради Європи, припинення членства настає наприкінці фінансового року, якщо повідомлення зроблено протягом перших дев'яти місяців року. 

15 березня росія розпочала процес виходу з Ради Європи. 

Того ж дня ПАРЄ ухвалила резолюцію з рекомендацією Комітету міністрів РЄ виключити росію через військове вторгнення в Україну. 

16 березня Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про негайне виключення росії. 

Таким чином, термін для припинення членства росії у Раді Європи – 1 січня 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло