Amnesty International: удар росіян по драмтеатру в Маріуполі був цілеспрямованим, це воєнний злочин
Російський винищувач скинув на театр дві бомби масою 400–800 кг, які вибухнули одночасно

Удар росії по драмтеатру в Маріуполі, внаслідок якого загинули близько 600 людей, є воєнним злочином. Такого висновку дійшла міжнародна правозахисна організація Amnesty International під час розслідування.
Організація представила звіт «Діти: напад на Донецький обласний академічний драматичний театр у Маріуполі, Україна», в якому йдеться, як російські військові свідомо обстріляли театр авіабомбами, незважаючи на те, що знали про сотні мирних жителів, які в ньому ховалися.
Також Amnesty International опитала громадян, які вижили під час удару, і зібрала цифрові докази.
У тому числі правозахисна організація доручила фізику побудувати математичну модель вибуху, щоб визначити масу вибухової речовини, яка буде потрібна, щоб викликати такі руйнування. Він дійшов висновку, що російський винищувач скинув дві бомби масою 400–800 кг, які одночасно вибухнули.
Найімовірніше, удари завдавалися винищувачами Су-25, Су-30 чи Су-34, які базувалися на прилеглих російських аеродромах та часто діяли над півднем України.
Генеральний секретар Amnesty International Аньєс Калламар заявила, що Міжнародний кримінальний суд має розслідувати цей злочин.
«Після кількох місяців ретельного розслідування, аналізу супутникових знімків та опитування десятків свідків ми дійшли висновку, що удар був явним воєнним злочином, скоєним російськими військами. Багато людей було поранено та вбито внаслідок цієї нещадної атаки. Їхня смерть, ймовірно, була викликана навмисним нападом російських військ на мирних жителів України. Міжнародний кримінальний суд та всі інші органи, які мають юрисдикцію щодо злочинів, скоєних під час цього конфлікту, повинні розслідувати цей напад як воєнний злочин. Усі винні мають бути притягнуті до відповідальності за смерті та руйнування», – йдеться в звіті.
16 березня російською авіацією було завдано удару по Донецькому академічному обласному драмтеатру в Маріуполі. Журналісти Associated Press, які опитали очевидців, дійшли висновку, що внаслідок удару загинули близько 600 людей.
Також співробітники інформагентства використали для оцінки кількості жертв два плани приміщень театру, фотографії та відеозаписи, зняті як до, так і після авіаудару, висновки експертів.
Перед цим влада Маріуполя дійшли висновку, що при бомбардуванні театру загинули щонайменше 300 осіб: цю цифру називали два свідки, що вижили. Через неможливість знайти останки загиблих після потужного вибуху офіцер поліції та співробітник Червоного Хреста дійшли висновку, що жертв було близько 500. AP припускає, що частину людських останків могли вивезти з місця авіаудару російські військові, які окупували Маріуполь.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].