Захід має відправити Україні більше зброї, щоб не дати росії перемогти – прем'єр Нідерландів

Захід має відправити Україні більше зброї, щоб не дати росії перемогти – прем'єр Нідерландів

Найбільша ескалація, яку може зробити НАТО - це показати свою слабкість, наголосив Рютте

Захід має відправити Україні більше зброї, щоб не дати росії перемогти – прем'єр Нідерландів
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.
Фото: DR

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що західні союзники мають направити Україні більше зброї, інакше вони ризикують побачити, як українські війська програють росії, що буде дуже проблематично для всіх, пише Sky News.

Рютте також наголосив, що альянсу НАТО необхідно виконати свої зобов'язання, дані на саміті в Мадриді, щоб зміцнити власну оборону.

На питання, чи будуть книги з історії згадувати мадридський саміт як момент, коли союзники не змогли відповісти на виклик, кинутий авторитарною росією, Рютте відповів: 

«Ні, це не той момент, коли ми зазнали поразки. Але щоб це стало успіхом, залежить від двох речей: чи виконуємо ми всі зобов'язання, включаючи всі необхідні додаткові гроші. І, по-друге, йдеться знову ж таки про постачання зброї в Україну», – сказав він.

«Якщо ми цього не зробимо, то є ризик, що Україна не зможе перемогти, і це буде дуже проблематично, зокрема й для всіх нас», – підкреслив він.

На саміті союзники по НАТО домовилися про найбільшу перебудову своєї оборони з часів холодної війни, збільшення чисельності військ, готових до реагування у разі кризи, збільшення військових витрат та зміцнення своєї оборони в країнах, найближчих до росії.

«Дуже важливо, щоб кожна країна в Європі та НАТО зараз постачала важке озброєння, яке вони можуть поставити Україні, – сказав Рютте. – Я думаю, що ми все ще можемо зробити більше».

Президент росії путін попередив, що росія відповість, якщо війська та інфраструктура НАТО будуть перекинуті в Швецію та Фінляндію, яких запросили стати членами трансатлантичного блоку під час саміту в Мадриді цього тижня.

Відповідаючи на запитання, чи є розширення НАТО ескалацією, пан Рютте сказав: «Ескалація могла б статися, якби НАТО цього не зробила”.

«Якщо НАТО буде слабким, це найчистіша форма ескалації», – зазначив він.

Як повідомлялося, Нідерланди планують відмовитися від використання російського газу до кінця року. Уряд Марка Рютте витратить понад 600 млн євро, щоб компенсувати компаніям витрати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло