Президентка Єврокомісії виступила в Раді із закликом якнайшвидше призначити керівників САП та НАБУ
Вона підкреслила, що Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила антиолігархічний закон

Що сталося. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна після Революції гідності створила дивовижну антикорупційну машину, проте країна-кандидатка на членство в ЄС не має зупинятися і має якнайшвидше призначити керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Джерело. Про це вона сказала під час свого виступу у Верховній Раді.
Коментар. «Зараз цим установам потрібні зуби та потрібні люди на керівних постах. У найкоротші терміни треба призначити нову голову САП та нового директора НАБУ», – сказала фон дер Ляєн.
Вона підкреслила, що Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила антиолігархічний закон.
«Законодавство необхідне для процедур відбору суддів згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії. Інститути повинні ожити, щоб вони могли задовольнити сподівання вашого народу. Або подумайте про надмірний вплив олігархів на економіку. Сьогодні Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила закон, покликаний зламати контроль олігархів над вашим економічним та політичним життям. І я хвалю вас за це», – сказала фон дер Ляєн.
Вона додала, що тепер варто зосередитися на реалізації цього закону з урахуванням майбутнього висновку Венеціанської комісії.
Також очільниця Єврокомісії зазначила, що Верховна Рада має прийнятий закон про ЗМІ, що «наділить повноваженнями незалежного регулятора ЗМІ».
Окрім того, за її словами, у Євросоюзі розуміють, що реформи займуть багато часу. Тому від України, в якій тривають бойові дії, не вимагають швидких змін.
«Сьогодні я тут з дуже простим повідомленням. Попереду довгий шлях, але Європа буде поруч з вами на кожному кроці цього шляху скільки завгодно, від цих темних днів війни до моменту, коли ви перетнете двері, що ведуть до нашого Європейського Союзу», – резюмувала фон дер Ляєн.
Бекграунд. Власне, в уряді заявили, що Україна може стати членом Європейського Союзу приблизно через сім років.
Європейська Рада нещодавно надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Проте, щоб стати повноправним членом ЄС, країні потрібно зробити багато роботи. Одною з головних вимог до України була й лишається ефективна боротьба з корупцією. Mind проаналізував, як виконати цю вимогу Євросоюзу і яких змін потребує Україна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].