Україна може стати повноцінним членом Євросоюзу приблизно 2029 року — уряд

Україна може стати повноцінним членом Євросоюзу приблизно 2029 року — уряд

Країна повинна виконати низку бюрократичних процедур

Україна може стати повноцінним членом Євросоюзу приблизно 2029 року  — уряд
Фото: Pexels

Що сталося. Україна може стати членом Європейського Союзу приблизно за 7 років.

Джерело. Про це повідомила гендиректорка урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк в ефірі національного телемарафону.

Деталі. За її словами, рішення про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС не просто обіцянка, а набір бюрократичних процедур, виконання яких приведе до повноцінного членства.

Найголовнішим, на думку Форсюк, є те, що статус кандидата дає Україні сильнішу позицію в майбутніх мирних переговорах. Крім того, таке рішення відкриває для України доступ до фінансових інструментів.

«Це відкриває нам доступ до структурних фондів ЄС, що зараз дуже важливо, адже це фінансові інструменти, які доступні лише для кандидатів, надаються не тільки на умовах кредиту, а на більш вигідних умовах, фактично майже безоплатних», – зазначила чиновниця.

Форсюк каже, що не бачить перепон для вступу України до ЄС, однак наголошує, що цей процес тривалий і передбачає низку етапів. Насамперед необхідно виконати рекомендації Єврокомісії: завершення антикорупційної реформи, впровадження антиолігархічного закону, призначення суддів Конституційного Суду, зміцнення зв’язку між розслідуваннями та вироками в антикорупційних справах, незалежність регулятора медіа і національні меншини.

Паралельно з переговорами Україна має повністю впровадити законодавство ЄС, тому що на момент членства воно має стати невіддільною частиною законодавства України.

Наступного року Україна не стане членом ЄС, оскільки неможливо так швидко завершити всі процедури. Форсюк каже, що Україна зможе вступити до ЄС, за найкращим сценарієм, за 7 років.

Бекграунд. Нагадаємо, 23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло