Зеленський: «Такі ракети створювалися для ураження авіаносців, а росіяни ними б'ють по українських будинках”

Зеленський: «Такі ракети створювалися для ураження авіаносців, а росіяни ними б'ють по українських будинках”

Росія застосовує «терор проти наших міст, селищ, нашого народу», наголосив президент

Зеленський: 	«Такі ракети створювалися для ураження авіаносців, а росіяни ними б'ють по українських будинках”
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив у п'ятницю, що росія здійснює тероризм проти українських міст та мешканців.

Стосовно ракетного обстрілу Сергіївки на Одещині Зеленський сказав: «Це не поодинокий удар і не випадковість, як щодня говорять російські ЗМІ. Це цілеспрямований російський ракетний удар, російський терор проти наших міст, селищ, наших людей – дорослих та дітей».

Про це Зеленський заявив під час зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере у Києві.

“Загалом за чотири місяці повномасштабної війни росія застосувала проти України вже майже 3000 ракет. Така жорстокість російських дій лише підкреслює, наскільки правильними є рішення наших партнерів щодо надання Україні підтримки, передусім оборонної. Жодна держава у світі не повинна залишатися наодинці, коли є таке зло», – заявив президент України

«Російська ракета була надзвуковою крилатою протикорабельною ракетою, до речі потрапила у звичайний житловий будинок у селищі Сергіївка Одеської області. Такі ракети Х-22 створювалися для атаки на авіаносці та інші великі військові кораблі, а російська армія застосувала їх проти звичайного будинку зі звичайними громадянами”, – додав Зеленський.

Прем’єр-міністр Норвегії зі свого боку висловив солідарність з Україною у боротьбі за незалежність і зазначив, що це боротьба не лише за Україну, а й за засадничі принципи, на яких побудована Європа і весь світ. 

Йонас Гар Стере запевнив, що Норвегія буде з Україною до її перемоги.

«Ця війна є порушенням міжнародного права й основних принципів, що в ньому записані. Ви маєте абсолютне право захищати себе, а ми маємо право допомагати вам захищати себе. І ми цим правом скористаємося», – сказав він.

За словами прем’єр-міністра, Норвегія надасть Україні підтримку в розмірі 1 млрд євро для допомоги людям, які цього потребують, а також для відновлення після війни.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару росіян по курортному селищу Сергіївка на Одещині вбито щонайменше 21 людину, серед них 2 дітей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло