Словаччина може надати Україні свої винищувачі МіГ-29 і танки радянського виробництва

Словаччина може надати Україні свої винищувачі МіГ-29 і танки радянського виробництва

Інших деталей поки не розкривають

Словаччина може надати Україні свої винищувачі МіГ-29 і танки радянського виробництва
Фото: Česká televize 24

Що сталося. Словаччина може передати Україні винищувачі МіГ-29 і танки виробництва СРСР.

Джерело. Про це повідомив прем'єр-міністр Словаччини Едуард Гегер в ефірі телеканалу державного чеського телебачення Česká televize 24.

Деталі. При цьому Гегер зазначив, що «не хочу докладно говорити про це, тому що Україна також просила нас не вдаватися в деталі».

У червні Словаччина звернулася до Чехії за допомогою в охороні повітряного простору доти, доки не отримає замовлені винищувачі F-16. Вони повинні замінити експлуатовані досі МіГ-29, але постачання затримується.
Гегер сказав, що його країні буде потрібна допомога чеських винищувачів приблизно на рік.

І Гегер, і прем'єр-міністр Чехії Петер Фіала зазначили, що всіх здивувало, наскільки ефективно і як довго Україна могла захищатися від вторгнення росії, чия армія на папері мала бути набагато сильнішою.

Однак Фіала визнав, що ніхто не знає, скільки часу пройде, доки Україна отримає повний контроль над своєю територією, і зазначив, що без допомоги Заходу вона не зможе захиститись від росіян. Фіала також заявив, що у разі потреби Чехія готова взяти участь у навчанні українських військових.

Бекграунд. Нагадаємо, з квітня підготовку за кордоном до використання іноземного озброєння та військової техніки пройшли тисячі військовослужбовців Збройних сил України. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло