Прокуратура арештувала російських активів на 33 млрд грн: перелік конфіскованого

Прокуратура арештувала російських активів на 33 млрд грн: перелік конфіскованого

Серед арештованого – активи Фрідмана, Дерипаски та Шелкова

Прокуратура арештувала російських активів на 33 млрд грн: перелік конфіскованого
Фото: finclub

Що сталося. Орієнтовна вартість російських активів, арештованих у рамках кримінальних проваджень, складає не менше 33 млрд грн.

Джерело. Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

Деталі. Зокрема, прокуратура арештувала цінні папери вартістю близько 12 млрд грн та 469 млн грн на рахунках компаній з орбіти російського олігарха Михайла Фрідмана. Цінні папери фігуранти намагалися сховати: за невдалу спробу переоформити папери трьом громадянам Кіпру повідомили про підозру органами слідства України.

«Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат», підконтрольний російському бізнесмену Михайлу Шелкову, не сплатив податки при експорті титанової сировини до підприємств рф та рб з метою виробництва зброї та товарів військового призначення для їх подальшого використання, у томі числі під час збройної агресії рф в Україні. Слідчі арештували виробничу ділянку та інше нерухоме майно комбінату, 16 транспортних засобів, 14 млн грн на банківських рахунках підприємства, корпоративні права товариства та дві квартири підозрюваного.

У Дніпрі арештували виробничий комплекс, приміщення, склад, корпоративні права та банківські рахунки «ВСМПО Титан Україна». Це дочірнє підприємство «Корпорації ВСМПО-АВІСМА», засновником якої є уряд рф і до якого має стосунок той же Шелков. Товариство виробляло високотехнологічну продукцію для оборонно-промислового комплексу рф, зокрема, для авіації та ракетобудування.

Серед арештованих за чотири місяці війни активів також корпоративні права на 1,5 млрд грн «Миколаївського глиноземного заводу», пов’язаного із російським бізнесменом Олегом Дерипаскою, корпоративні права на суму 437,4 млн грн «АЕРОК», що входить до групи російських бізнесменів Молчанова та Нестерова, та майно «Кіровоградського рудоуправління», з яким пов'язані російські бізнесмени Кабаргін та Соловйов.

Також суд наклав арешт на корпоративні права дев’яти українських підприємств, які належать російським холдинговим компаніям «Ростєх», «Татнєфть», «РусАл» та «Група ГМС», а також на 70 об’єктів нерухомого майна, включаючи майнові комплекси та земельні ділянки, загальною вартістю понад 4,5 млрд грн.

Водночас за результатами розслідувань арештоване майно низки білоруських підприємств. За ухилення від сплати митних платежів та легалізацію майна одержав підозру директор товариства «Август Україна», яке експортувало продукцію з Білорусі, а суд наклав арешт на його товари – засоби захисту рослин – на суму понад 62 млн грн.

У кримінальному провадженні щодо протиправних дій ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур», за допомогою якого подружжя Медведчуків вивели з державної власності земельні ділянки для будівництва котеджу, арештовано 413 об’єктів. Серед них 122 га землі, літак та гвинтокрил, 2 електрокари, 2 квадроцикли, 2 майнові комплекси, 1 нежитлове приміщення, 3 квартири, 1 житловий будинок, 302 картини, 91 позицію коштовностей. 

Бекграунд. Раніше Офіс генпрокурора оголосив про заморожування активів на суму $12 млн, що належать російським та білоруським підприємствам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло