До осені в Україні може застрягнути до 60 млн тонн зерна - Зеленський

До осені в Україні може застрягнути до 60 млн тонн зерна - Зеленський

За його словами, Україна співпрацює з ООН щодо вирішення цієї проблеми

До осені в Україні може застрягнути до 60 млн тонн зерна - Зеленський
Фото: АР

До осені в Україні може накопичитися до 60 млн тонн зерна, якщо країна й надалі залишиться в ситуації блокування експорту росією, заявив президент України Володимир Зеленський журналістам у понеділок у Києві.

«Ви знаєте, зараз заблоковано 22 млн тонн (зерна), – сказав Зеленський. – Ми також очікуємо близько 60 млн тонн восени. Тоді ми опинимося в дійсно складній, дуже важкій ситуації».

Президент також зазначив, що співпрацює з ООН, щоб спробувати відкрити безпечний коридор, який би дозволив Україні експортувати зерно з чорноморських портів.

«Ми зацікавлені в цьому як експортери. Ми зацікавлені в цьому, щоб наші аграрії працювали на наступний рік, на наступний урожай. Для цього нам потрібно експортувати все це зерно – ячмінь, пшеницю, кукурудзу тощо», – сказав Зеленський.

«З нашого боку, Українська держава не гає часу і ми працюємо над різними шляхами залізничних і річкових портів для експорту нашого зерна, і з кожним днем ​​цей експорт збільшуємо», – запевнив президент.

Напередодні Зеленський заявив, що Україна веде переговори з Туреччиною та ООН щодо експорту українського зерна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло