Європарламент підтримав надання Україні макрофінансової допомоги на мільярд євро

Європарламент підтримав надання Україні макрофінансової допомоги на мільярд євро

Рішення ухвалене у безпрецедентно короткі строки

Європарламент підтримав надання Україні макрофінансової допомоги на мільярд євро
Фото: DW

Що сталося. Європейський парламент схвалив пропозицію Європейської комісії щодо надання Україні макрофінансової допомоги у вигляді кредиту в розмірі 1 млрд євро.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Деталі. «У четвер депутати Європарламенту дали зелене світло макрофінансовому кредиту в розмірі 1 млрд євро, щоб допомогти Україні покрити власні потреби в зовнішньому фінансуванні, яке різко зросло через війну», – йдеться в повідомленні.

Таке рішення ухвалене у безпрецедентно короткі строки. Відповідно до інституційних процедур ЄС згадана пропозиція Європейської комісії має бути також підтримана Радою Європейського Союзу, після чого відповідне рішення набуде чинності.

Зазначається, що Європарламент погодився з пропозицією Єврокомісії надати Києву додатковий кредит на дуже вигідних умовах на додаток до 1,2 млрд євро, уже виділених у березні і травні 2022 року. Це перший транш із пакета макрофінансової допомоги на суму 9 млрд євро.

Кошти макрофінансової допомоги спрямують на фінансування першочергових бюджетних потреб і на забезпечення фінансової стабільності в Україні.

Бекграунд. Нагадаємо: США надали Україні безпекової допомоги майже на $4,6 млрд від початку повномасштабного вторгнення росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло