НБУ спростив валютні обмеження для імпорту товарів

НБУ спростив валютні обмеження для імпорту товарів

Водночас обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг зберігатимуться

НБУ спростив валютні обмеження для імпорту товарів
Фото: pixabay.com

Що сталося. Національний банк України (НБУ) скасував обмеження на придбання валюти для імпортерів після того, як Кабмін фактично скасував поняття критичного імпорту.

Джерело. Про це повідомляє НБУ.

Деталі. Завдяки цьому рішенню з 9 липня бізнес зможе купувати валюту та переказувати кошти за операціями з імпорту товарів, а також імпортувати будь-яку товарну продукцію. Однак при цьому обмеження на купівлю валюти і транскордонні перекази для імпорту послуг зберігаються.

«Станом на початок липня перелік товарів критичного імпорту містив близько 90% товарів, що імпортувалися до війни. З огляду на це, за оцінками Національного банку, відповідне послаблення не зумовить суттєвого додаткового тиску на валютний ринок. Натомість це поліпшить умови ведення підприємницької діяльності в Україні, оскільки бізнес матиме змогу купувати всю необхідну продукцію для виробничого процесу», – йдеться в повідомленні.

Зокрема НБУ з метою підтримати українські підприємства вирішив з 9 липня розширити строки розрахунків за експортно-імпортними операціями зі 120 до 180 днів. Нові вимоги стосуватимуться лише операцій, здійснених із 5 квітня цього року.

Також задля зниження тиску на валютному ринку з 11 липня зменшиться строк використання купленої для розрахунків валюти резидентами з 10 до 2 робочих днів. Однак обмеження не стосується випадків, коли валюту купують для проведення резидентами законних мобілізаційних заходів.

Придбати валюту без обмежень можуть також державні органи, які здійснюють розвідку, державна казначейська служба України та дипломатичні представництва і консульства інших держав в Україні. НБУ може надати окреме рішення на підставі звернень Кабміну, міністерств, Ради національної безпеки і оборони (РНБО) та Служби безпеки України (СБУ).

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін скасував перелік товарів критичного імпорту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло